טילי "ספייק" של רפאל עברו בהצלחה תהליך בדיקת מבצעיות של צבא רומניה

בשנת 2015 חתם צבא רומניה על עסקה משמעותית לרכישת "ספייק" לטווח של 4 ק"מ. בבחינה נורו עשרה טילי "ספייק" במגוון תרחישים, ביום ובלילה, נגד מטרות כגון טנקים ונגמ"שים לטווחים שונים

מתוך סדרת הבחינות ברומניה (צילום: רפאל)

טילי "ספייק" ("גיל") של רפאל, שנרכשו בשנת 2015 על-ידי צבא רומניה, עברו בתחילת החודש סדרת בחינות שבמסגרתן ירו הכוחות הרומניים טילי ספייק מדגם LR לצורך הערכות טכניות וביצועיות. בירי נכחו קצינים בכירים מהצבא וממשרד ההגנה הרומני. בבחינה נורו עשרה טילי "ספייק" במגוון תרחישים, ביום ובלילה, נגד מטרות כגון טנקים ונגמ"שים לטווחים שונים. כל הטילים פגעו במטרותיהם בהצלחה.

משפחת טילי "ספייק", הנמצאים בשימוש מבצעי נרחב על-ידי צה"ל וצבאות רבים בעולם, הנם טילי חימוש מונחה מדויק, הניתנים לשיגור ממגוון פלטפורמות מוסקות, יבשתיות, אוויריות וימיות, לטווח של עד 30 ק"מ. עד כה מכרה רפאל למעלה מ-27,000 טילים ממשפחת "גיל" ל-27 מדינות.

הצבא הרומני משתמש זה זמן רב בטילי הספייק של רפאל, שמותקנים על גבי רכבים וכן על מסוקי קרב של הצבא. במסגרת ירי ה"ספייק" ברומניה נבחנה גם המשגר האחוד החדש של המערכת, המאפשר איתור מטרה מטווח רחוק והשתלבות בתוך רשת התקשורת הטקטית. במסגרת תהליך הרכש שיימשך עד ל-2019 יצוידו כוחות הקרקע, הסיור והארטילריה הרומניים במערכות "ספייק LR".

יצוין כי לאחרונה זכתה רפאל בחוזה לייצור ולאספקת כ-1,000 טילי "גיל-2" עבור צה"ל.

אולי יעניין אותך גם