דיווח: איחוד האמירויות הערביות מרחיבה את בסיס אל-חדים בלוב

דיווח: איחוד האמירויות הערביות מרחיבה את בסיס אל-חדים בלוב

sentinel-hub.com

איחוד האמירויות הערביות משדרגת בסיס חיל אוויר לובי בשם Al Khadim air base, כך לפי פרסום של warisboring. הדיווח מתבסס על תמונות לווין של חברת Terra Server. ניתן לראות תצלומי לווין גם של חברת sentinel-hub .

"אלו ראיות חזקות כי איחוד האמירויות הערביות מתכוננת להתערב אפילו יותר במלחמת האזרחים הלובית. הדימויים של בסיס אל-חדים, הממוקמים במחוז אל-מארג', מתארים אזור חניה גדול ומקלטי מטוסים שיכולים להכיל מטוסי קרב", נכתב בפרסום.

לפי הפרסום, מאז יוני 2016, האמירויות מפעילה מטוסי AT-802 ומל"טים סיניים מסוג ווינג לונג בבסיס. כלי הטיס של האמירויות מספקים תמיכה אווירית קרובה לכוחות צבא לוב, הנלחמים בקבוצות אסלאמיות בבנגאזי.

המקלטים החדשים גדולים מספיק כדי לארח מטוסי קרב כולל F-16s, מיראז '2000 ואפילו Rafales. נראה כי העבודה על המקלטים נעצרה בין פברואר לספטמבר 2017, בזמן שמצרים הגבירה את תמיכתה בצבא הלובי ואולי הקלה על הלחץ של איחוד האמירויות הערביות לפעול. חיל האוויר המצרי הציב לוחמים, מסוקים ומל"טי "ווינג לונג" במערב מצרים כדי לסייר בגבול ולפגוע בחמושים בלוב.

אולי יעניין אותך גם

Kobi Gidon/GPO

שליח פוטין לסוריה: מוסקבה מתנגדת ל"צעדים כוחניים" כנגד פעילותה של ישראל

פוטין שלח את אלכסנדר לאברנטייב ליישר את אסד לפי קווי הקרמלין. בהקשר הישראלי, לאברנטייב הבהיר לאסד שלא יגיב על פעולות ישראליות ורוסיה תטפל בזה מול ירושלים. כמו גם, הוא הזהיר את האיראנים מתגובה נגד מטרות אמריקאיות בסוריה