משהב"ט חתם על הסכם עם IBM להמשך תחזוקה ותפעול של מחשבי יחידות צה"ל

על פי משרד הביטחון, ההסכם שבוצע במשלחת הרכש בארה"ב יאפשר התייעלות ארגונית וטכנולוגית, שתביא לשדרוגים מהירים וחסכון תקציבי. גורם במשלחת הרכש של משהב"ט בניו יורק: "השינוי יאפשר ליחידות הטכנולוגיות לבצע שדרוגים מהירים יותר בעתיד"

משהב"ט חתם על הסכם עם IBM להמשך תחזוקה ותפעול של מחשבי יחידות צה"ל

אילוסטרציה. צילםו: דו"צ

משלחת הרכש של משרד הביטחון בניו-יורק, באמצעות יחידת הסגן הבכיר לרכש מודיעין ותקשוב, חתמה על הסכם לתפעול שוטף ותחזוקה של מרכזי המחשוב של יחידות צה"ל עם ענקית המחשוב IBM, בסכום של למעלה מ-20 מיליון דולר. 
 
ההבנות בנושא נחתמו לאחר משא ומתן ממושך בין משלחת הרכש של משרד הביטחון בניו יורק, בשיתוף עם הסגן הבכיר לראש מנהל הרכש (מנה"ר) לתקשוב ומודיעין אליעזר (איקו) חסון. אחד העקרונות המובילים שעליהם שמרו אנשי המשרד במהלך השיחות, הינו השאיפה להתייעלות וחיסכון תקציבי, אשר מגולמים בסופו של דבר בחוזה שנחתם. בנוסף לערך הטכנולוגי, חתימת החוזה עם חברת IBM הביאה עמה שדרוג למערכות המחשוב של צה"ל.
 
לדברי גורם רכש בכיר במשלחת: "אחד העקרונות המנחים של מערכת הביטחון בשנים האחרונות הוא שדרוג טכנולוגי לצד אחריות תקציבית, וההסכם אליו הגענו עם חברת IBM מביא לידי ביטוי את עקרונות אלה. השינוי יאפשר ליחידות הטכנולוגיות לבצע שדרוגים מהירים יותר בעתיד, ויחסוך לצה"ל את המשאבים שעד היום הושקעו בשני מרכזי מחשוב שונים".

אולי יעניין אותך גם

Photo: Rui Caria, Serhii Hudak, Lynsey Addario, Mstyslav Chernov, Fabio Bucciarelli.

מלחמה באוקראינה: הסתיים בכניעה הקרב על מפעל הפלדה הגדול אזובסטאל ליד מריופול

יותר מ-250 לוחמים אוקראיניים נכנעו לכוחות הרוסיים שצרו על המפעל והפציצו אותו ללא הרף | כניעת הלוחמים במפעל מסמלת את סיום הקרב על עיר הנמל החשובה מריופול