שגריר מיאנמר בישראל: בין המדינות מתקיימים קשרים ביטחוניים

הגנרל Min Aung Hlaing עם הרמטכ״ל גדי איזנקוט (צילום מסך מתוך דף הפייסבוק של הגנרל Min Aung Hlaing

 

על רקע פשעי המלחמה אותם מבצעת מיאנמר במיעוט הרוהינגיה, שגריר מיאנמר בישראל חשף בראיון כי ישראל ומיאנמר מקיימות קשרים ביטחוניים וחזר בו לאחר שיחת נזיפה במשרד החוץ. במשרד החוץ מכחישים את הנאמר ומסרו כי "ישראל איננה מוכרת נשק למיאנמר". מאז חודש אוגוסט מדווח כי צבא מיאנמר מוביל גל אלימות נוסף נגד בני הרוהינגיה שהביא למותם של מאות, והימלטות של כ-600 אלף פליטים לבנגלדש.

"בזמן כהונתי נחתם הסכם חדש, למיטב ידיעתי" אמר שגריר מיאנמר בישראל מונג מונג לין בראיון ששודר אתמול (חמישי), לכתבת חדשות החוץ של גלי צה"ל יערה אגמי חורי ואישר את היחסים הביטחוניים בין המדינות. "הסיפור הזה (מכירת ספינות הדבורה) התרחש לפני שנתיים, הרמטכ"ל שלנו ביקר בישראל. בתקופה הזו נחתם חוזה למכירת כלי נשק, מערכת יחסים רבת אמון של ייבוא וייצוא", אמר לין והוסיף, "העסקה הזו (מכירת ספינות "דבורה" למיאנמר, ויתכן שאף אימונים משותפים) בחלקה הסתיימה ובחלקה נמשכת, אבל אני לא מעורב בחוזה שכזה. בזמן כהונתי נחתם הסכם חדש, למיטב ידיעתי. ממשלת ישראל מעולם לא התערבה בעסקאות, אלו עניינים שבין צבאות – והכל כמובן, בכפוף לחוק ולתקן הבינלאומי".

המשך קריאה באתר דבר ראשון

אולי יעניין אותך גם

קרדיט צילום: Handout via Reuters

מתקפת כופרה השביתה את צינור הדלק הגדול בארה״ב

עליית מדרגה נוספת: המערכת של קולוניאל פייפליין, שאחראית לכמעט מחצית מאספקת הדלק של החוף המזרחי, מושבתת כבר מיום שישי בניסיון למזער את נזקי המתקפה. הנשיא ביידן מעודכן, נרמז כי ייתכן ורוסיה מעורבת