אלביט תמשיך לספק לאוסטרליה מערכות תקשורת ושו"ב עבור תכנית "יבשה 75/125"

פרויקט "יבשה 75/125" מהווה חלק מרכזי במסגרת תוכנית הצבא האוסטרלי ללוחמה ברשת, הכוללת ציוד חטיבת חיל רגלים במערכות התקשורת וניהול הקרב

Andrew Libby (Program Director Tranche 2 – Harris), The Hon Minister Pyne, Nathan Habermehl (Program Director Tranche 2 – Elbit), The Hon Senator Zed Seselja

אלביט מערכות אוסטרליה, חברת בת בבעלות מלאה של אלביט מערכות בע"מ, אירחה היום (ג') במשרדיה שבקנברה את שר ההגנה האוסטרלי וחבר הפרלמנט כריסטופר פיין, רמטכ"ל צבא אוסטרליה ובכירים נוספים ממשרד ההגנה האוסטרלי, זאת לציון קבלת חוזה המשך בתכנית "יבשה 75/125" של הצבא האוסטרלי. אלביט מערכות דיווחה על חוזה זה ב-27 בספטמבר 2017. החוזה הנו לפרויקט המשך להרחבה ושידרוג מערכות התקשורת, השליטה והבקרה (תקשו"ב) של צבא אוסטרליה, במסגרת תכנית "יבשה 75/125".

בצלאל (בוצי) מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות, אמר: "אוסטרליה היא שוק חשוב עבור אלביט מערכות ואנו גאים על שנבחרנו על ידי משרד ההגנה האוסטרלי לספק מערכות תקשו"ב לשלב הבא של תכנית חשובה זו. חוזה המשך זה הנו צעד משמעותי נוסף בדיגיטציה של צבא אוסטרליה והוא מחזק את יחסי השותפות האסטרטגית שלנו עם אחד מהצבאות המתקדמים והמודרניים ביותר בעולם".

במסגרת התכנית "יבשה 75/125" של הצבא האוסטרלי, אלביט מערכות הנה הקבלן ראשי של מערכות התקשו"ב ומספקת, מתקינה, מטמיעה ותומכת במערכות אלו, מרמת החייל הבודד ועד לרמת מפקדת החטיבה. מערכות התקשו"ב מתבססות על מערכת ניהול קרב (מענ"ק) לכוחות רגליים, כוחות רק"מ (רכב קרבי משוריין) וחדרי פיקוד (לפ"ק) נפרסים. הפרויקט יבוצע בעיקר על ידי אלביט מערכות אוסטרליה, המעסיקה כמאה מהנדסים במספר אתרי שונים באוסטרליה.

פרויקט "יבשה 75/125" מהווה חלק מרכזי במסגרת תוכנית הצבא האוסטרלי ללוחמה ברשת, הכוללת ציוד חטיבת חיל רגלים במערכות התקשורת וניהול הקרב מהמתקדמות בעולם. יכולות אלו מגבירות את ההתמצאות הסביבתית של המפקד בשטח, מאפשרות העברה אוטומטית של מסרים ומעלות את הפעילות המבצעית. חשיבותה העיקרית של המערכת היא ביכולתה להקטין באופן משמעותי את סיכוני הפגיעה מ"אש ידידותית" (ירי דו-צדדי), על ידי שיפור הבטיחות והתיאום בין הכוחות השונים של צבא אוסטרליה  והשגת יעילות, בטיחות ואפקטיביות מרביות.

אולי יעניין אותך גם