לראשונה: בסיס קבע של צבא ארה"ב נחנך בישראל

מתחם קבע של צבא ארה"ב נחנך בבית הספר להגנה אווירית בנגב. "זהו רגע היסטורי, מרגש, חשוב ומוסיף עוד נדבך לביטחון מדינת ישראל", אמר תא"ל צביקה חיימוביץ', מפקד ההגנה האווירית בצה"ל.

בצילום מימין: תא"ל חיימוביץ' (צילום: הדס לבב, חיה"א)

בפעם הראשונה בישראל נחנך מתחם קבע של צבא ארה"ב בבית הספר להגנה אווירית בנגב. עשרות חיילים אמריקאים ישרתו בבסיס, שיהיה בסיס הקבע הראשון של ארה"ב בישראל.

נספח ההגנה האמריקאי השתתף בטקס הרשמי שחנך את הבסיס. מפקד ההגנה האווירית, תא"ל צביקה חיימוביץ' אמר בטקס כי "זהו רגע היסטורי, מרגש, חשוב ומוסיף עוד נדבך לביטחון מדינת ישראל. הבסיס מייצג את השותפות רבת השנים, המחויבות האסטרטגית בין המדינות, הצבאות והמערכים".

במקביל סיפר תא"ל חיימוביץ' כי נפתח גדוד חדש למערכת ההגנה האווירית "כיפת ברזל". הוא הוסיף וציין כי אי אפשר להשוות בין היכולות של "כיפת ברזל" של היום, לאלה שהיו למערכת באפריל 2011, אז בוצע היירוט הראשון מעל שמי אשקלון.

"זה פאזל עם הרבה מאוד חלקים שמוסיף עוד יכולות להגנה. זה שני מהלכים, המחנה האמריקאי והקמת הגדוד, שמביאים עוד יכולות", אמר חיימוביץ'.

אולי יעניין אותך גם

צילום תמונות: אריאל חרמוני / משרד הביטחון
 

הוכרזו פרסי ישראל לשנת 2021

ארבעה פרויקטים מצטיינים של המוסד, צה"ל, שב"כ, משרד הביטחון והתעשיות הביטחוניות זכו בפרס. נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין יעניק אותם בסוף החודש