שיתוף פעולה ביטחוני בין איחוד האמירויות הערביות ואוקראינה

בין היתר, המדינות ישתפו פעולה בפיתוח יצור מל"טים ונשק נגד מל"טים וייצור של לוחמה אלקטרונית, רדיו וציוד SIGINT

משלחת בכירה של משרד ההגנה של איחוד האמירויות הערביות ביקרה באוקראינה. מטרתו העיקרית של הביקור היא לפתח שיתוף פעולה בין המדינות בתחום הצבאי-טכני ולחקור את אזורי שיתוף הפעולה פוטנציאליים חדשים.

במהלך הביקור חברי משלחת איחוד האמירויות הערביות נפגשו על אישים בכירים באוקראינה. נערכו פגישות עם הסגן הראשון של מזכיר ההגנה והביטחון הלאומי היועץ Oleh Hladkovsiy, סגנו הראשון של שר הביטחון של אוקראינה Ihor Pavlovskiy ומנכ"ל קונצרן "Ukroboronprom" רומן רומנוב.

הצדדים דנו בפרספקטיבות של שיפור שיתוף הפעולה בתחום התעשייה הביטחונית. יתר על כן המשלחת ביקרה בכמה מפעלים ביטחוניים של אוקראינה. בעקבות הביקור זיהו הצדדים תחומים עיקריים לשיתוף פעולה דו - צדדי:

ייצור ומסירה של נשק מדויק עבור הצבא והצי; מסירת המטוס "An" עבור חיל האוויר של איחוד האמירויות הערביות; ייצור מל"טים ונשק נגד מל"טים; ייצור של לוחמה אלקטרונית רדיו וציוד SIGINT.

מקור: ukrinmash.com

 

אולי יעניין אותך גם

פגישה של נשיא איראן רוחאני עם המועצה העליונה של הסייבר באיראן, הגוף האחראי על כל המדיניות המקוונת של המדינה. צילום: מתוך עמוד האינטרנט של נשיא איראן

איראן מקצה עוד 71 מיליון דולר לפעילות תעמולה מקוונת

סכום משמעותי זה יושקע בתכניות סייבר של רשות השידור האיראנית וארגון הפיתוח האיסלאמי, עבור פעולות השפעה ברשת על הציבור המקומי. מומחים סבורים שבמקרה זה, אין מדובר על פעולות טרור סייבר