ראדא תספק לצבא ארה"ב מכ"מים לגילוי כטב"מ

החוזה בהיקף של למעלה מ-8 מיליון דולר, ויסופק במהלך 2017

ראדא תעשיות אלקטרוניקה זכתה בחוזה אסטרטגי ראשון לאספקת עשרות רבות של מכ"מים ממשפחת המכ"ם הרב משימתי (MHR) שלה. החוזה בהיקף של למעלה מ-8 מיליון דולר, ויסופק במהלך 2017.

המכ"מים יהיו בשימוש של אחת מהזרועות הצבאיות העיקריות בארה"ב, ויאפשרו יכולות גילוי ועקיבה אוויריים בדגש על יכולות כנגד כלי טיס בלתי מאוישים (UAVs) ורחפנים, עם יכולות מתקדמות של פעולה תוך כדי תנועה (OTM – On-The-Move). המכ"מים צפויים להיכנס לפעילות מבצעית זמן קצר לאחר אספקתם.

דב סלע, מנכ"ל ראדא אמר: "זוהי פריצת דרך אמיתית ומשמעותית מאוד בעבור ראדא. יתר על כן, מבחינה אסטרטגית זוהי ההזמנה הראשונה אותה אנו מספקים ללקוח מפתח מקרב הזרועות הצבאיות של ארה"ב, עם פוטנציאל להזמנות נוספות בהמשך הדרך. זכינו בהזמנה זו לאחר מבחנים מתמשכים, תובעניים ומפורטים, כמצופה עבור יישום צבאי עיקרי שכזה, ואשר מוכיחים את ההצטיינות והרלוונטיות של המכ"מים שלנו לשוק החשוב והמתהווה של לוחמה כנגד כלי טיס בלתי מאוישים.

"בעוד שלהזמנה זו יש פוטנציאל להזמנות נוספות מצד זרוע צבאית זו, אנו מזהים פוטנציאל להזמנות מצד זרועות צבאיות נוספות בארה"ב. חוזה זה מסמן את הפירות הראשונים של האסטרטגיה שלנו, שממקדת את הטכנולוגיה שלנו כלפי הזרועות הצבאיות בארה"ב וכלפי כוחות צבאיים מובילים נוספים ברחבי העולם, כאלה שנדרשים לפתרונות גילוי/עקיבה והגנה עבור כוחות התמרון הטקטיים."

 

אולי יעניין אותך גם

צילום: משטרת ישראל

פרשנות | טוב שלמשטרה יש כלי מעקב טכנולוגיים - הדגש צריך להיות על גורמי הפיקוח החיצוניים 

כולנו רוצים לחיות במדינה עם פחות פשע וטרור, אבל לא מוכנים לשלם את המחיר הדרוש לכך. שימוש בכלי מעקב כמו זה של NSO הכרחי בעולם של ימינו עבור גופים כמו משטרה או שב״כ. הפיקוח הכרחי והדגש צריך להיות על גורמי הפיקוח החיצוניים