צפו: מערכת AVENGER על כלי השיט מסוג 'מיסטראל' של חיל הים המצרי

מצרים וצרפת ניהלו תמרון ימי גדול בשם "קליאופטרה 2017". בסרטון שפרסם משרד ההגנה המצרי ניתן לראות כי על גבי כלי השיט האמפיבי מסוג "מיסטראל" מוצבות מערכות הגנה אוויריות מסוג AVENGER. צפו בווידאו

צפו: מערכת AVENGER על כלי השיט מסוג 'מיסטראל' של חיל הים המצרי

מערכת ה-AVENGER (צילום: מתוך סרטון משרד ההגנה המצרי ב-YOUTUBE)

הצי המצרי התקין מערכת הגנה אווירית AVENGER, המבוססת על טילי 'סטינגר', על כלי התקיפה הימי האמפיבי מסוג MISTRAL מתוצרת צרפת. משרד ההגנה המצרי מסר כי סוללת AVENGER כוללת שמונה טילי סטינגר וכן צריח מאויש לאיתור מטרות ולשיגור הטילים. על פי משרד ההגנה, על כל כלי שיט מותקנות שלוש מערכות AVENGER, שבכל אחת שמונה טילי 'סטינגר', להגנה עצמית, לדברי משרד ההגנה המצרי.

ג'יינס מדווח כי כלי השיט ההתקפיים מסוג 'מיסטראל' יוצרו בצרפת עבור רוסיה עם חימוש רוסי. אלא שהאיחוד האירופי הטיל בשעתו סנקציות על יצוא נשק לרוסיה בעקבות סיפוח חצי האי קרים, והמצרים הם שרכשו את כלי השיט האמפיביים 'מיסטראל' ומפעילים אותם במסגרת צי המלחמה המצרי. כבר פורסמו צילומים של 'מיסטראל' מצרי, כאשר על הסיפון נראה הצריח מסתובב ומחפש מטרות. 

על פי הפרסומים בכלי התקשורת, משרד ההגנה המצרי מסר כי במערכת נעשה שימוש במסגרת התמרון הימי המשותף 'קליאופטרה 2017', שקיימו מצרים וצרפת. התמרון המשותף, התקיים במים הטריטוריאליים של מצרים בים התיכון ובים סוף.

העיתון המצרי אל-אהראם מדווח, כי בתמרון הימי נוטלות חלק כמה פריגטות, מסוקי 'מיסטרל' מצריים וצרפתיים, משגרי רקטות, מטוסים לגילוי ומלחמה נגד צוללות ומטוסי קרב F-16 של חיל האוויר המצרי. על פי הדיווחים, התמרון נועד לשפר את שיתוף הפעולה והניסיון הצבאי של שני ציי המלחמה. בין היתר נבחנים ומתורגלים ניהול משותף של מבצעים הגנתיים והתקפיים, מבצעי תובלה ימית, המראה ונחיתה של מסוקים בים, הפעלה של מערכות הגנה אווירית, עיקוב אחר כלי שיט חשודים והנחתה של לוחמים וציוד בחוף.

ב-2016 ביצעה מצרים 30 תמרונים צבאיים בשת"פ עם 20 מדינות אפריקניות, ערביות ואירופיות, כולל ציי צרפת ורוסיה.

צפו בתמונות מתוך התמרון שפרסם משרד ההגנה המצרי:

 

אולי יעניין אותך גם