תעשייה אווירית מציעה שדרוג מכ"מים לבולגריה

בולגריה מחפשת להחליף את המכ"מים הרוסיים בני השלושים פלוס בכאלו חדשים. השדרוג הוא חלק מתכנית התעצמות רחבה יותר של צבא בולגריה

תעשייה אווירית מציעה שדרוג מכ"מים לבולגריה

קרדיט: תעשייה אווירית 

תעשייה אווירית באמצעות מפעל אלתא מציעה לבולגריה שדרוג מכ"מים, כך לפי אתר investor.bg. לפי הפרסום, מדובר במכ"מ תלת ממדי.

נזכיר כי בולגריה מחפשת לשדרג את המכ"מים שלה כבר בשנת 2010, כאשר המטרה להחליף אותם עד 2029. הרכישה היא חלק מתכנית מודרניזציה של צבא בולגריה תחת השם Bulgaria in NATO and European Defense 2020. התכנית כוללת רכישה של מטוסים חדשים במקום המיגים הקיימים וכן שדרוג של מערך ההגנה האווירית.  

על פי התכנית בולגריה רוצה לרכוש בין 4-6 מכ"מים קרקעיים וגם מכ"מים לפריגטות של חיל הים. לאחרונה אמר Krassimir Karakachanov, שר הביטחון של בולגריה כי מתוכננת רכישה גדולה של אמל"ח חדש.

תכנית ההתעצמות של בולגריה מושכת אליה תעשיות ישראליות נוספות. בכנס שנערך לאחרונה בבולגריה בנוכחות עוזר הנספח הצבאי בבולגריה - אלון כהן - השתתפו מספר חברות ביטחון ישראליות בפני אנשי ביטחון בולגרים. בין היתר בכנס הופיעו נציגים של תעש מערכות, ורינט, אירונאוטיקס, אלביט מערכות, בלו בירד ותעשייה אווירית. הכנס נערך עבור ה-Bulgarian Association Defense Industry Club.

אולי יעניין אותך גם

צילום: משטרת ישראל

פרשנות | טוב שלמשטרה יש כלי מעקב טכנולוגיים - הדגש צריך להיות על גורמי הפיקוח החיצוניים 

כולנו רוצים לחיות במדינה עם פחות פשע וטרור, אבל לא מוכנים לשלם את המחיר הדרוש לכך. שימוש בכלי מעקב כמו זה של NSO הכרחי בעולם של ימינו עבור גופים כמו משטרה או שב״כ. הפיקוח הכרחי והדגש צריך להיות על גורמי הפיקוח החיצוניים