מערכת ניהול לוגיסטי-תחזוקתי משודרגת תותקן במטוסי 'אדיר' F-35 בחיל האוויר

בחודש אוגוסט תותקן במערך התחזוקה של  מטוסי F-35 בטייסת ה'אדירים' בנבטים גרסה חדשה, משופרת ומשודרגת של מערכת ALIS, מערכת התחזוקה וניהול המנועים של מטוסי החמקן

מערכת ניהול לוגיסטי-תחזוקתי משודרגת תותקן במטוסי 'אדיר' F-35 בחיל האוויר

בחודש אוגוסט תותקן במערך התחזוקה של  מטוסי F-35 בטייסת ה'אדירים' בנבטים גרסה חדשה, משופרת ומשודרגת של מערכת ALIS, מערכת התחזוקה וניהול המנועים של מטוסי החמקן.

ALIS - AUTOMATIC LOGISTIC INFORMATION SYSTEM היא ייחודית במטוסי  דור 5, המערכת הלוגיסטית שבעזרתה מנהלים את צי מטוסי F-35, את פעולת המנוע וכוח ההנעה, כל המידע על המנועים ומידע על פעולות אחזקה ותמיכה שוטפות.

המערכת המשודרגת ALIS 2.0.2., שהוכנה בחברת לוקהיד מרטין יצרנית המטוס, תותקן בכל מטוסי החמקן בחיל האוויר האמריקני ובמטוסים של חיל הנחתים, ובמקביל גם במטוסי 'אדיר' בבסיס נבטים. המערכת תורמת להגדלת זמינות המטוסים, ובמקביל תורמת להפחתת עלויות תחזוקה. מערכת ALIS פועלת ביותר מ-20 אחרים בארה"ב ועד כה תמיכה בביצועיהן של יותר מ-90 אלף שעות טיסה במטוסי F-35 של זרועות הצבא האמריקני וחילות אוויר זרים.

אולי יעניין אותך גם

ארן אראל. קרדיט צילום: גבריאל בהרליה

מחקר F5: מרבית הארגונים אינם מסוגלים לחלץ תובנות מהמערכות הקיימות

"תוצאות המחקר מצביעות על כך שמקבלי החלטות בתחום מערכות המידע מתמודדים עם מגבלות הקשורות למודרניזציה ודרישות עסקיות בזמן שהם קוטפים את פירות הטרנספורמציה", כותבים בדו״ח