הנשיא טראמפ פיטר את ראש ה-FBI

מסתבר שאם אתה ראש ה-FBI והחלטת לחקור נשיא מכהן - יש לזה מחיר

הנשיא דונלנד טראמפ פיטר את James Comey, ראש ה-FBI. כך לפי דיווח של ה-nytimes.  טראמפ הסביר כי הפיטורים נבעו מהדרך בה טיפל קומי בחקירת השימוש של הילרי קלינטון בשרת הדואר האלקטרוני הפרטי, אף על פי שהנשיא זכה לתועלת פוליטית ממחקר זה, ושיבח פעם את מר קומי על "האומץ שלו" "במרדף אחר גברת קלינטון במהלך קמפיין הבחירות.

למרות ההסבר הדיפלומטי לגבי ההתנהלות מול קלינטון, במכתבו לקומי, ששוחרר לכתבים של הבית הלבן, הסגיר הנשיא טראמפ את הסיבה האמיתית לפיטורים - התמקדותו של קומי בחקירה המתמשכת בקשריו של טראמפ לרוסיה.

"למרות שאני מעריך מאוד שאתה מודיע לי, בשלוש הזדמנויות שונות, כי אני לא תחת חקירה, אנו בכל זאת מסכימים עם הקביעה של משרד המשפטים כי אתה לא מסוגל להוביל באופן יעיל את השירות", אמר מר טראמפ במכתב לקומי מיום שלישי האחרון. נציגי הבית הלבן סירבו לומר משהו על שלוש הזדמנויות שבהן קומי הודיע זאת לטראמפ.

את קומי יחליף זמנית בתפקיד Andrew McCabe שהיה סגנו של קומי. לא ברור את מי ימנה טראמפ להחליף את קומי, אבל הדמוקרטים בסנאט יוכלו להתעקש על תובע מיוחד שיחקור את קשריו של טראמפ לרוסיה כתנאי להצבעה על מחליף לקומי. כך לפי nbcnews.com.