התעשייה האווירית מודיעה על עסקאות בהיקף של קרוב ל- 2 מיליארד דולר בהודו

בראש העסקאות עליהן חתמה תע"א - העסקה הביטחונית הגדולה ביותר בתולדות התעשיות הביטחוניות הישראליות- מעל 1.6 מיליארד דולר למערכת ההגנה האווירית ברק 8 בתצורת MRSAM לצבא היבשה של הודו

צילום: תע"א

התעשייה האווירית הודיעה היום כי חתמה על עסקאות בהיקף של קרוב ל- 2 מיליארד דולר בהודו. בעסקת ענק, הנחשבת לעסקת הייצוא הבטחוני בתולדות התעשיות הביטחוניות הישראליות מעולם, תספק החברה לצבא היבשה ההודי מערכות הגנה אווירית מתקדמות מסוג MRSAM ממשפחת ברק 8, בהיקף של כ-1.6 מיליארד דולר. במסגרת ההסכם יסופקו ללקוח כל מרכיבי המערכת - משגרים, טילים, תקשורת, מערכות שליטה ובקרה ומערכת המכ"ם.

בנוסף, תספק התעשייה האווירית לחיל הים ההודי מערכת הגנה אווירית מסוג LRSAM (הגרסה הימית של מערכת ההגנה האווירית ברק 8) לנושאת המטוסים (IAC) הראשונה הנבנית בהודו.

מערכת MRSAM  הינה מערכת הגנה אווירית, פרי פיתוח ייחודי של התעשייה האווירית בשיתוף משרד ההגנה ההודי בהובלת ה-DRDO  (רשות פיתוח אמצעי הלחימה ההודית). המערכת נותנת מענה למגוון איומים אוויריים, ימים וקרקעיים. היא נמצאת בשימוש בחיל הים ההודי, בחיל האוויר ההודי ובחיל הים הישראלי. חלקים מהמערכת פותחו בשיתוף תעשיות מקומיות בהודו ביניהן חברת, BEL, L&T, BDL וחברות הודיות פרטיות נוספות כמו גם חברת רפאל הישראלית והחטיבה וחברת הבת של התעשייה האווירית- אלתא.

יוסי וייס, מנכ"ל התעשייה האווירית: "התעשייה האווירית פועלת מול זרועות הביטחון בהודו ומול התעשיות המקומיות במהלך 25 השנים האחרונות תוך שותפות אסטרטגית אמיתית. הודו היא אחת השותפות המרכזיות של התעשייה האווירית ועסקאות אלו מהוות הבעת אמון עצומה של הממשל ההודי בחברה, ביכולותיה ובטכנולוגיות המתקדמות שהיא מפתחת יחד עם שותפיה המקומיים כחלק ממדיניות Make in India''. אנו נמשיך לעמוד יחד עם שותפינו בהודו בחזית הטכנולוגיה, תוך העמקת שיתופי הפעולה הקיימים ופיתוח שותפויות חדשות לביטחון אזרחי ישראל והודו". וייס הוסיף: "מדובר בתעודת כבוד לכלל התעשייה הישראלית הביטחונית ואנו בתעשייה האווירית גאים להוביל פרויקט דגל זה המבשיל בימים אלו לאחר תהליך פיתוח משותף וארוך".

 

הדגמות של המערכות של תע"א: