סין תקים בסעודיה מפעל לייצור כלי טיס בלתי מאויישים חמושים-תוקפים

סעודיה אישרה לחברה סינית להקים בסעודיה לראשונה מפעל לייצור כלי טיס בלתי מאויישים, שייצר בין היתר מל"טים חמושים תוקפים

הסוכנות למדע של סעודיה (KACST) חתמה על הסכם עם סוכנות החלל המדע והטכנולוגיה של סין (CASC) המייצרת בין היתר את המל"טים הסיניים הגדולים מדגם CH-4. על העסקה הסינית-סעודית הוחלט בעת ביקורו בסין של מלך סעודיה בחודש שעבר, אז חתמו שתי המדינות על עסקאות בשווי כולל 65 מיליארד דולר, כולל עסקאות בתחומים צבאיים ואזרחיים.

ג'יינס ורויטר מדווחים, כי הסינים מתכוונים להקים בסעודיה מפעל שיפתח, ייצר וישווק כלי טיס בלתי מאויישים למדינות מזרח התיכון וכן יתן ללקוחות שירותים אחרי מכירה. זה יהיה מפעל המל"טים השלישי של סין מחוץ לגבולותיה, השניים האחרים נמצאים בפקיסטן ובמיאנמר.

מוצר הדגל של הסינים הוא המל"ט התוקף הגדול CH-4, הדומה למל"ט האמריקני  MQ-9 REAPER של ג'נרל אטומיקס. המל"טים הסיניים כבר נמכרו בחו"ל  ופועלים בעירק, סעודיה, מצרים וירדן. פרשני ג'יינס מוסרים כי איכות הכלים הבלתי מאויישים הסיניים ירודה בהשוואה למקביליהם האמריקניים, אולם הוכח שהכלים הסיניים 'עושים את העבודה' והם הרבה יותר זולים. במחיר של REAPER אמריקני אחד אפשר לקנות בין ארבעה לחמישה CH-4 סיניים.

אולי יעניין אותך גם

צילום: Alex Milan Tracy/Sipa USA via REUTERS

מלכוד 22: הביון הרוסי לומד מהתראות הסייבר של המערב

מערכי הסייבר של ארה״ב ובריטניה פרסמו בשנה שעברה התראה משותפת בנוגע לניסיונות תקיפה מקוונים של ארגונים המקושרים לכאורה לביון הרוסי. כעת, נטען שהארגונים משתמשים במידע שפורסם לשינוי טקטיקות ההתקפה