מחליפים את הריו

משרד הביטחון ירכוש עבור צה"ל 200 משאיות אמריקניות בכ-200 מיליון ש"ח. המשאיות מסוג FMTV  של חברת 'אושקוש' האמריקנית יחליפו את משאיות הריו המיתולוגיות שיצורן החל ב-1955

משרד הביטחון, באמצעות מנהל הרכש (מנה"ר) ומשלחת המשרד בארה"ב ויחד עם אט"ל בצה"ל, ממשיכים בהחלפת משאיות הריו המיתולוגיות, ובימים האחרונים סיכמו עם חברת אושקוש (Oshkosh) האמריקנית על עסקת ענק לרכש 200 משאיות טקטיות מתקדמות עבור צה"ל תמורת כ-200 מיליון ₪ .

המדובר בעסקה ראשונה, שלאחריה צפויה מערכת הביטחון לקבל החלטה על הצטיידות במאות משאיות נוספות עד להחלפה מלאה של צי משאיות הריו הוותיקות, שהפכו לחלק בלתי נפרד מהנוף וההוואי הצה"לי בעשרות השנים האחרונות.

ה-FMTV היא משאית טקטית עם מנוע עוצמתי של 7.2 ליטרים ויכולת נשיאה של 8 טונות. 6 משאיות ראשונות, שנרכשו בחודשים האחרונים, עברו בהצלחה סדרת ניסויים על מנת לבחון את התאמתן להובלת חיילים ונשיאת אמצעים שונים.

סגן ראש מנה"ר לרכש יבשה, איציק לוי: "אספקת המשאיות תחל כבר במהלך השנה הקרובה, והמשאית ה-200 תגיע לישראל עד אמצע 2018. העסקה תכלול גם שירותי אחזקה בישראל, באופן שישפר עוד יותר את זמינותן המבצעית ויספק מקומות פרנסה רבים בכמה מוקדים ברחבי הארץ".

אולי יעניין אותך גם

צילום מסך, מתוך אתר האינטרנט של BreezoMeter

BreezoMeter הישראלית משיקה כלי שיאפשר מעקב וניטור אחר שריפות והתפשטותן

הטכנולוגיה החדשה תאפשר למשתמשים לקבל יכולת מעקב ונראות מלאה אחר שריפות יער פעילות ואחר איכות האוויר שהם נושמים. השירות כבר ניתן באמצעות האינטרנט של החברה, ובהמשך יהיה זמין גם באפליקציה החינמית