איך להגן על ה-API שלכם מפני התקפות סייבר: 10 תכונות קריטיות שאתם חייבים להכיר

כיצד לבחור את ספק אבטחת ה-API המושלם לעסק שלכם? הנה עשרת התכונות שלא תוכלו להתעלם מהן
 

איך להגן על ה-API שלכם מפני התקפות סייבר: 10 תכונות קריטיות שאתם חייבים להכיר

גו'ש גולדפרב, ארכיטקט פתרונות גלובאלי, F5 | צילום: F5

ממשקי תכנות יישומים (API) הם טכנולוגיה רבת עוצמה המאפשרת לעסקים לחדש מהר יותר ולעמוד בקצב התובעני של השוק. אך הם גם באים עם סט אתגרים משלהם. הם מרחיבים את משטח ההתקפה וחושפים נקודות כניסה חדשות כדי לשבש שירותים ולקבל גישה לנתונים, כולל מידע המאפשר זיהוי אישי (PII).

בהתחשב במורכבות האבטחה הנכונה של ממשקי API, עסקים רבים בוחרים לעבוד עם שותף מהימן. לגישה זו יש יתרונות, אם כי חשוב שהעסקים יבינו כיצד להבדיל בין מספר גדול של הצעות אבטחת API. כדי לעזור בכך, אני רוצה לשתף 10 תכונות חובה שכל ספקי אבטחת API צריכים להציע.

נראות וגילוי API  
לפני שניתן יהיה לאבטח API, צריך להיות מודעים לקיומו. מסיבות שונות, נקודות קצה של API נוצרות לעתים קרובות ללא ידיעת צוות ה-IT או האבטחה. כאשר זה קורה, ממשקי API אלה אינם חלק מניהול הנכסים והם גם אינם כפופים כראוי למדיניות ובקרות אבטחה ותאימות. לפיכך, נראות וגילוי API הם הצעד הראשון באבטחת API, וזה תנאי הכרחי לכל ספק אבטחת API.

אימות סכימה  
הבטחת תפקוד תקין של ממשק API באמצעות נתוני קלט ופלט חוקיים היא חלק חשוב מגישת אבטחת API כוללת. ניסיון לפרוץ ממשקי API או לגרום לפלט לא תקין באמצעות נתוני קלט לא חוקיים או לא תקינים הוא טכניקה פופולרית בקרב תוקפים. חובה לדרוש שכל בקשות ותגובות API יתאימו לסכמה ולכל המפרטים. זהו בהחלט תחום נוסף שבו פתרון אבטחת API יכול לסייע.

אכיפת מדיניות  
מדיניות אבטחה חכמה ומוגדרת כראוי היא מצוינת, אך ללא אכיפה קפדנית היא אינה יעילה. אכיפת מדיניות אבטחת API – הגבלת קצב של בקשות/תעבורה למשאבים, מוניטין IP, רשימת חסומים/מאושרים וכו' - הן חובה עבור כל ספק אבטחת API.

הגנה על נתונים רגישים  
אחת מנקודות התורפה העיקריות של ממשקי API עם אבטחה גרועה היא דליפת נתונים רגישים, כגון PII. לכן, שימוש בממשקי API כדי לגנוב נתונים אלה הוא נתיב נוסף עבור התוקפים. הגנה על נתונים רגישים כרוכה בהבטחה שממשקי ה-API מקודדים ומאובטחים כראוי, כמו גם וידוא שנתונים רגישים אינם מועברים או מודלפים מה-API בשוגג או שלא כהלכה. הגנה על נתונים רגישים צריכה להיות חלק מכל פתרון אבטחת API.

שימוש לרעה והגנה מפני התקפות DoS  
כאשר אנשים חושבים על הגנה מפני שימוש לרעה או התקפות מניעת שירות (DoS), הם בדרך כלל חושבים על שכבות 3 ו-4 של מודל OSI. למרבה הצער, שכבת היישום (שכבה 7) שבה נמצאים ממשקי API נשכחת לפעמים. התוקפים מכווננים לכך ותמיד מוכנים להסתער, מה שהופך את ההגנה של שכבה 7 מפני שימוש לרעה ו-DoS לחובה.

הגנה מפני התקפות  
התוקפים מחפשים כל הזמן דרכים לפרוץ ולנצל ממשקי API. פתרון אבטחת API בוגר יכלול הגנה מבוססת חתימות, מבוססת אנומליה ומבוססת בינה מלאכותית/למידת מכונה (AI/ML) מפני מגוון רחב של התקפות.

בקרת כניסה  
תאמינו או לא, גם בשנת 2024, בקרת גישה לא נכונה, כולל אימות והרשאה, נותרה אחת הבעיות העיקריות המטרידות ממשקי API. בין אם בשל פיקוח, טעויות אנוש, חיפזון או כל סיבה אחרת, גישה לא מבוקרת כראוי לממשקי API יכולה להיות בעלת השלכות הרסניות. פתרון אבטחת API טוב יספק שירותי גילוי אימות (המאפשרים גילוי פערי אימות), אכיפת אימות ובקרת גישה ל-API.

זיהוי משתמשים זדוניים  
יישום שימושי אחד של AI/ML הוא ללמוד, לנתח ולהסיק מסקנות לגבי ההתנהגות של משתמשים המקיימים אינטראקציה עם ממשקי API. זיהוי ועצירה של משתמשים שנראים זדוניים יכול לסייע בהגנה על ממשקי API מפני התקפה, פגיעה ופריצה כחלק מפתרון אבטחת API כולל.

תצורה וניהול  
תצורה וניהול לא נאותים של ממשקי API אחראים להרבה יותר הפרות ממה שהן אמורות להיות. פתרונות אבטחת ה-API הטובים ביותר מאפשרים לעסקים לפרוס ולאכוף בקלות את מודל האבטחה הנכון. זה, בתורו, עוזר להבטיח כי ממשקי API אינם מוגדרים באופן שגוי או מנוהלים באופן שגוי.

ניתוח התנהגותי  
יישום אחד של AI/ML שרלוונטי מאוד לאבטחת API הוא ניתוח התנהגותי. הניתוח בוחן את הלוגים השונים שנאספו מנקודות קצה וממשקי API של יישום. דוגמאות לנתוני בקשות ותגובה עבור כל API נלמדות ומנותחות. פעולה זו ממפה את אופן הפעולה של נתיבים אלה ומספקת הזדמנות ליצור ולנתח מדדים חשובים, כגון גודל הבקשה וגודל התגובה, השהיה עם ובלי נתונים, קצב בקשות ושיעור שגיאות ותפוקת תגובה. זהו תהליך חוזר ונשנה שנמשך לאורך זמן ומתעדכן באופן רציף. ניתוח התנהגותי בהחלט צריך להיות חלק מכל הצעת אבטחת API.

לסיכום, בעוד שממשקי API יכולים לקדם רבות עסקים, הם יכולים גם לחשוף אותם ללא מעט פגיעות וסיכון. על-ידי הבנת המרכיבים החיוניים של פתרון אבטחת API, עסקים יכולים להבטיח שהם רוכשים פתרון שעונה על הצרכים העסקיים שלהם, מפחית סיכונים ומשפר את מצב האבטחה הכולל שלהם.

 

img
פרשנות | כוח צבאי משמעותי של נאט״ו יכול להקטין הסתברות למלחמה גרעינית באירופה
דעה | אופציה צבאית ישראלית תוכל לרסן את איראן 
קבוצת SQLink רוכשת את ZIGIT הישראלית
קבוצת SQLink רוכשת את ZIGIT הישראלית