דיווח בהודו: תעשייה אווירית והודו במו"מ לעסקת מל"טי הארופ נוספת

על פי כלי תקשורת בהודו, ההסכם עם ישראל אמור להיחתם ברבע הראשון של השנה. בנוסף, הודו תרכוש מטוסי תובלה חדשים מאיירבוס

על פי דיווחים בתקשורת ההודית, הודו תחתום בראשית השנה הנוכחית על הסכם עם ישראל לאספקת כמות נוספת של חימוש משוטט מדגם HAROP תוצרת תעשייה אווירית. כך מוסר העיתון הינדוסטאן טיימס, המדווח גם על עסקת ענק בין התאגיד האירופי AIRBUS DEFENSE לבין התאגיד ההודי TATA לאספקת 56 מטוסי תובלה מדגם C-295. 

העיתון ההודי מוסר כי ההסכם עם ישראל אמור להיחתם ברבע הראשון של השנה. HAROP מיועד לאתר וליירט בדיוק רב מטרות איכות. הטיל עוקב אחרי המטרה, צולל לעברה ומפוצץ עליה את הרש"ק הקרבי. החוזה לאספקת 56 מטוסי תובלה להודו אמור להיחתם השנה והוא יכלול ייצור בהיקף גדול של המטוסים בתעשיה ההודית. איירבוס תספק להודו את 16 המטוסים הראשונים, ו-40 הנותרים ייוצרו בחברת TASI, השייכת ל-TATA.

העסקה מצוייה עתה בשלבים של דיוניים על ההיבטים הכספיים, כך הודיע משרד ההגנה ההודי בסקירת סוף השנה. המטוסים החדשים של איירבוס יחליפו מטוסי תובלה ישנים AVRO-748 שסופקו בראשית שנות ה-60. המטוסים החדשים הראשונים יימסרו לחיל האוויר ההודי תוך שנתיים, והייצור בהודו יימשך על פני כשמונה שנים.

מטוסי התובלה C-295 הם בעלי יכול המראה ונחיתה ממסלולים קצרים ואף משובשים, והם מתוכננים לביצוע משימות בכל תנאי מזג אוויר. 
 

אולי יעניין אותך גם

קים ג׳ונג און במהלך כינוס מפלגת הפועלים, בשבוע שעבר. צילום: North Korean Central News Agency via REUTERS

קים: צפון קוריאה מפתחת נשק גרעיני חדש

שליט המדינה המבודדת חשף פיתוחים צבאיים חדשים לכאורה, הכוללים טילים מרובי ראשי נפץ, טילים תת-ימיים ולווייני ריגול, כדי להתמודד עם ״העוינות הגוברת מצד ארה״ב״