צרפת מגדילה את תקציב פיקוד החלל

זאת כהכנה לאפשרות ״תמרונים בלתי ידידותיים של מעצמות״. שרת ההגנה הודיעה כי אין מדובר במירוץ חימוש, אך יש להבטיח זיהוי מוקדם ואמיתי של איומים נגד המדינה

פלורנס פארלי, שרת ההגנה של צרפת. צילום: Christian Liewig/ABACAPRESS.COM via REUTERS

צרפת מגדילה משמעותית את תקציב פיקוד החלל שלה כהכנה לאפשרות של "תמרונים בלתי ידידותיים של מעצמות עולם גדולות". שרת ההגנה, פלורנס פארלי, אמרה בראיון לעיתון ״לה פרובאנס״ היוצא לאור במרסיי, כי העולם עובר עתה משלב של עיסוק בחלל למען המדע לעיסוק בחלל "שבו מדינות נאבקות על שליטה גלובלית".

בפיקוד החלל של צבא צרפת יושקעו 4.3 מיליארד יורו עד שנת 2025, בהשוואה  לתקציב המקורי למטרה זו שהיה 3.6 מיליארד יורו. שרת ההגנה ביקרה בבית הספר ללוחמה של צבא צרפת והודיעה כי תוך ארבע שנים ישרתו בפיקוד 500 איש. היא הדגישה כי אין מדובר במרוץ חימוש, "אולם זו אחריותי להבטיח זיהוי מוקדם ואמיתי של איומים נגד צרפת". עוד הוסיפה כי בקרוב "יהיו לנו לווייני סיור קטנים שיאפשרו לנו לאתר ולזהות כל מי שייזום תמרונים עוינים".

בהקשר זה, הזכירה שרת ההגנה פארלי תקרית שאירעה בשנת 2017, כאשר צרפת האשימה את רוסיה בכך שלוויין רוסי ניסה לעקוב ולרגל אחר לוויין צרפתי-איטלקי מדגם Athena-Fidus.

אולי יעניין אותך גם

מכרה האדמות הנדירות של MP Materials בקליפורניה, מוקדם יותר השנה. צילום: REUTERS/Steve Marcus

ארה״ב פועלת לצמצום התלות במתכות נדירות מסין

משרד ההגנה האמריקני ישקיע מיליונים בשלוש חברות מקומיות הכורות מתכות אדמה נדירות, החיוניים ליצירת מוצרי הייטק. בשנים האחרונות ייבאה ארה״ב כמעט 80% מחומרים אלה מסין, היצרנית הגדולה בעולם