רפאל תאפשר ייצור מערכות TOPLITE בפולין

רפאל תשתף פעולה עם PCO SA הפולנית בייצור מערכת TOPLITE עבור מסוקי Mi-24

By Cezary Piwowarskimodified by FOX 52 - commons file, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=64858966

החברת הפולנית PCO SA, השייכת לתעשיה הצבאית של פולין, חתמה על מזכר הבנות עם חברת רפאל לייצור משותף של מערכות אלקטרו-אופטיות TOPLITE עבור תכנית מודרניזציה של מסוקי MI-24 של חיל האוויר הפולני. WORLD DEFENSE NEWS מוסר כי על פי מזכר ההבנה החברה הפולנית תהיה הספקית היחידה של המערכות ללקוחות ותהיה חלק משרשרת האספקה של תכניות פיתוח אחרות של רפאל.

TOPLITE EOS היא משפחה של פתרונות אלקטרו-אופטיים ואינפרה-אדום (EO/IR) מרובי חיישנים ורב-משימתיים לצבא והגנת המולדת. המערכות מיועדות למגוון פלטפורמות לשם איסוף מידע ומודיעין, סיור ותצפית ולהכוונת נשק. מערכות אלו נפוצות ביותר מעשרים ארצות ומותקנות במערכות הגנה אווירית ומערכות ים.

PCO SA היא חלק מהתעשיה הצבאית של פולין והיא אחת העיקריות בפיתוח וייצור ציוד צבאי לצבא פולין ולכוחות הביטחון. החברה מתמחה במוצרי לייזר, אלקטרו-אופטיקה, הדמייה תרמית וראיית לילה.

אולי יעניין אותך גם

צילום: משטרת ישראל

עשרות חשודים בסחר בנשק נעצרו

מבצע 216: עבריין משפיע לשעבר גוייס על ידי משטרת ישראל והפך לסוכן חשאי בקרב הרובד המשפיע של סוחרי הנשק הבלתי חוקי, מטעני החבלה והסמים. את הסוכן אבטח שוטר שהפך אף הוא לסוכן חשאי. למעלה מ-60 חשודים בסחר בנשק וסמים נעצרו לפנות בוקר