מאות מליוני רשומות דלפו מחברת אסתי לאודר

facebook.com/EsteeLauder

מאגר נתונים לא מוגן המכיל 440 מיליון רשומות בבעלות ענקית הקוסמטיקה האמריקאית אסתי לאודר, נחשף ברשת. החברה חסמה כעת את הגישה למסד הנתונים, שהכיל כתובות דוא"ל בטקסט רגיל, השייכים למשתמשים בפלטפורמת הדרכה בבעלות החברה.

התגלית נעשתה על ידי חוקרים ב- Security Discovery, שלדבריהם המאגר היה ככל הנראה חלק מ- CMS או משירות מתווך כלשהו המשמש את החברה ואיכשהו עשה את דרכו לאינטרנט.

צוות ההגנה על הפרטיות של אסתי לאודר בודק את האירוע. החוקרים אומרים כי המידע שנחשף כלל כתובת דוא"ל, הפניות, מסמכים פנימיים, כתובות IP, פורטים ומידע על האחסון, שיכולים לשמש האקרים למצוא דלת אחורית למערכת.

דובר החברה אמר לפורבס כי "פלטפורמת הדרכה זו לא הייתה מוטת צרכנים, והיא גם לא הכילה נתונים צרכניים. לא מצאנו שום עדות לשימוש לא מורשה בנתונים."

אולי יעניין אותך גם

REUTERS/Bassam Khabieh/File Photo

תחילת העשור למלחמת האזרחים בסוריה

בחודש מרס השנה מלאו תשע שנים לפרוץ מלחמת האזרחים בסוריה. חצי מערי המדינה נהרסו, מאות אלפים נהרגו, מליונים נעקרו מבתיהם. בצל המלחמה והעוני, המדינה צריכה להתמודד גם עם וירוס הקורונה. לאור המצב, נראה כי בשנה הקרובה תתרחב הנוכחות הזרה במדינה, במיוחד כשהמשטר הסורי עדיין זקוק לבעלי בריתו – הרוסים והאיראנים