הפנטגון מוציא את טורקיה מקווי הייצור של ה-F-35

הצעד מגיע בעקבות סירובה של טורקיה לבטל את רכישת מערכת ההגנה האווירית הרוסית – ביטול שארה"ב טוענת שהיה תנאי להצטרפותה של טורקיה לתוכנית ה-F-35

נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן. צילום ארכיון: AP

 מרבית שרשרת האספקה של לוקהיד מרטין הקשורה למטוס ה-F-35 Lightning II תעבור מטורקיה עד חודש מרץ. זאת, כחלק מהלחץ של ארצות הברית להוציא את טורקיה מהתוכנית לרכישת מערכת ההגנה האווירית הרוסית S-400. אלן לורד, מזכירת ההגנה לרכישה וקיימות, אמרה לכתבים ב- 14 בינואר כי לקבלן הראשי לוקהיד מרטין וספק מנועי ה-F-35, פארט וויטני, קיימים קומץ חוזים שכנראה יבוצעו עד סוף 2020. פראט וויטני ולוקהיד מרטין לא הגיבו לפרסום.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

 

הפנטגון לא שינה את עמדתו מאוגוסט 2019, לפיה לטורקיה הייתה הזדמנות מוגבלת להצטרף לתוכנית ה-F-35 רק אם תבטל לחלוטין את רכש ה-S-400. "טורקיה לא החליטה לבצע שינוי כלשהו ב-S-400," אמרה לורד, "אז אנו ממשיכים להעביר את העבודה מטורקיה".

 

הפנטגון יוציא בין 500 מיליון דולר ל-600 מיליון דולר כדי להעביר חלק משרשרת האספקה של התוכנית מטורקיה. בטורקיה מיוצרים כמעט 900 חלקי מטוסים, כולל גוף המטוס ותצוגת תא הטייס.

הכתבות הכי נקראות:

שיעור בהתמודדות עם האויב: הצצה לטייסת 115

"יכולת אסטרטגית": טייסת "אדיר" חדשה נחנכה

מבלי מענה מבצעי: טרור הבלונים חזר לעוטף עזה

החשש: פגיעה במלחמה נגד התעצמות דאעש

בין ישראל לקרטל: אתגרי מדינות אמריקה הלטינית

אולי יעניין אותך גם

עד תא הדואר ודלת התושב. פעילות מיזם פיקוד העורף באשקלון. צילום: מתוך אתר צה"ל 

"להסתכל לתושב בלבן של העיניים": המיזם החדש של פיקוד העורף

בפיקוד העורף זיהו פערים בידע של אזרחים בכל הנוגע להתגוננות בחירום ופועלים לצמצמם. מעבר לפעילות הדיגיטל וההסברה השוטפת, יצאו כעת בפיקוד העורף במיזם חדש. המטרה – התאמת תוכנית הסברה לכל עיר, על פי רמת האיומים שלה, ויישומה על ידי פעילות שטח אינטנסיבית