דובר צה"ל לשעבר: "הצלחנו לסדוק את האמינות של נסראללה"

תא"ל רונן מנליס, שכיהן עד לפני כמה חודשים כדובר צה"ל, התייחס לפעילות של צה"ל בתחום התודעתי. מנליס בכנס INSS: "יש במלחמה כלים נוספים חדשים - לייקים"

דובר צה"ל תא"ל רונן מנליס בכנס INSS

דובר צה"ל לשעבר, תא"ל רונן מנליס, התייחס היום (ה') למלחמה בזירת הרשתות החברתיות וללוחמה בזירת התודעה. "יש במלחמה כלים נוספים חדשים במלחמה - לייקים. זה תוצר תודעתי שמגיע למיליונים. גם בוטים זו לא מילה גסה, בוטים זו דרך טובה להנחיל מסרים שמשרתים את הסיפור שלנו. כלי נוסף הוא טרולים. אנשים שכל תפקידם הוא להטריל את הרשת, להעיר אותה", אמר מנליס בכנס INSS.

"סדקנו את האמינות של נסראללה בציבור הישראלי והלבנוני בזכות פעולה תודעתית ברשת. כשאנחנו יוצאים למבצע מגן צפוני - נסראללה שותק. יצרנו נוהל קרב תודעתי דיגיטלי - נוהל בו אנחנו משלבים בין אנשי המודיעין לבין אנשי הדיגיטל. במסגרת נוהל הקרב הזה אנחנו מכינים פוסטים שיפרסמו תמונות ושמות של פעילי טרור. רק באמצעות פוסטים ופרסומים דיגיטליים אפשר לשנות את ההתנהגות של הפעילים האלה", אמר מנליס.

 

אולי יעניין אותך גם

מטוסי F-35i ("אדיר"). צילום: דובר צה"ל 

"תמיכה בפעילות נגד איראן - גם במחיר מלחמה"

מחקר מקיף של INSS קובע כי הציבור בישראל תומך בפעולות נגד ההתבססות האיראנית בגזרה הצפונית. מממצאי המחקר עולה כי רק כמחצית מהציבור חושב שהעורף מוכן למלחמה. וגם: מה חושב הציבור על היחסים עם ארה"ב?