בתי חולים באוסטרליה נותקו מהרשת בגלל מתקפת כופר

הממשלה בויקטוריה, אוסטרליה, חוקרת מתקפת כופר על כמה מבתי החולים האזוריים הגדולים במדינה, שאילצה את ספקי שירותי הבריאות לעבור למצב לא מקוון. כך לפי דיווח של abc.net.au. לפי דיווחים מסוימים מדובר בכ44 בתי חולים שנפגעו בגל התקיפה בימים האחרונים.

מההתקפה הושפעו בתי החולים בברית הבריאות גיפסלנד, במזרח המדינה ובברית דרום הכפר בדרום מערב. הקבוצות כוללות מפעילי בתי חולים בוורנמבול, קולאק, ג'ילונג, וראגול, סייל וביירנסדייל וכן שורה של שירותים בעיירות קטנות יותר. "אירוע הסייבר שנחשף ביום שני חסם את הגישה למספר מערכות על ידי חדירה של תוכנות כופר, כולל ניהול פיננסי," נמסר בהודעת דובר משרד ראש הממשלה והקבינט. ממחלקת הבריאות של המדינה נמסר כי אין שום ראיה כי בוצעה גישה למידע אישי של החולים. 

הממשלה הודיעה כי היא עובדת עם משטרת ויקטוריה לניהול האירוע ומומחים ממרכז אבטחת הסייבר האוסטרלית יגיעו מקנברה כדי לסייע באבטחת המערכת. דובר המחלקה מסר כי "מספר שרתים" ברחבי ויקטוריה הושפעו אך עדיין נמשכת החקירה בכדי לקבוע את מלוא היקף הנזק. "בתי חולים בודדו וניתקו מספר מערכות כדי למנוע הידבקות", אמר דובר המחלקה.

אולי יעניין אותך גם

מכולות, צילום אילוסטרציה  BIGSTOCK/Copyright: alptraum

שישה נעצרו בהולנד לאחר מציאת מכולות שהוסבו לתאי עינויים

המעצרים בוצעו לאחר מבצע הולנדי-צרפתי משולב בו פוצחו הטלפונים המוצפנים של העבריינים. במכולות, שנמצאו בטרם נעשה בהם שימוש, התגלו כיסא רופא שיניים עם רצועות, אזיקים, מזמרות, אזמלים ומדי משטרה