מדאיג: רוסיה לא פוסלת לחמש את איראן

על פי דיווחים, מוסקבה מוכנה לדון עם טהרן על רכש מערכות הגנה אווירית, ציוד אלקטרוני והקמת מנגנון משותף לביטחון המפרץ הפרסי. בכיר רוסי: "מוכנים לספק לאיראן S-400"

 

סוללות s-400 באיראן? צילום (ארכיון): AP

רוסיה איננה פוסלת דיון עם איראן על אספקת מערכות הגנה אווירית, ציוד אלקטרוניקה וכן הקמה משותפת של מנגנון ביטחון משולב להגנת המפרץ הפרסי. כך אמר בסוף השבוע דמיטרי שוגייב, מנכ"ל המשרד הממשלתי הרוסי לשיתוף פעולה.

שוגייב הדגיש כי ארצו מקפידה לפעול על פי החוקים והתקנות ולכן דיונים על שיתוף פעולה עם איראן בנושאי אספקת נשק תקיפה לא יחלו לפני חודש אוקטובר 2020, בגלל הסנקציות. אז, אומר שוגייב לספוטניק ניוז, ניתן יהיה לדון עם טהרן על אספקת מערכות הגנה אווירית, הקמת מנגנון פיקוח משותף ואבטחת הביטחון במפרץ הפרסי, אספקת ציוד רדיו-אלקטרוני, מודרניזציה של ציוד הגנה ישן שנמסר לאיראן בעבר וכן אספקת נשק קלו תחמושת.

פוטין, ארדואן ורוחאני בפסגה שהתקיימה לאחרונה בטורקיה. צילום: AP

שוגייב הוסיף כי רוסיה מוכנה לספק לאיראן מערכות הגנה אווירית S-400, אך טהרן עדיין לא הגישה בקשה. בנושא זה מסרה סוכנות בלומברג כי בראשית השנה סירבה מוסקבה לספק לאיראן מערכות S-400 בגלל הסנקציות, וכדי "לא להגביר את המתיחות באזור".

 

אולי יעניין אותך גם

כך נראה השיגור בשמי ישראל בסוף השבוע

משפרים מנועים: ניסוי נוסף באמל"ח אסטרטגי

הניסוי של ישראל בסופ"ש הוא חלק מתוכנית סדורה של שיפור מנועים בחברת תומר. ניתן להעריך כי מדובר במנועים של טילי קרקע-קרקע, ועל רקע הפרסומים הזרים על היכולות הגרעיניות של ישראל – נראה כי מדובר באיתות חד לאיראן