תוך פחות מחצי יום: תקיפה אווירית נוספת בעיראק

כלי תקשורת ערביים דיווחו על תקיפה של כלי טיס נגד מטרות של מיליציות שיעיות הנתמכות על ידי איראן, הפעם באזור העיר פלוג'ה שמצפון לבגדד. מוקדם יותר דווח על תקיפה במערב המדינה

עוד תקיפה בעיראק. צילום (ארכיון): AP

שתי תקיפות ביממה בעיראק: כלי תקשורת ערביים דיווח הערב (א') על תקיפה נוספת באזור בסיס בו פועלות מיליציות שיעיות הנתמכות על ידי איראן. גם בתקיפה האחרונ ה לא דווח על נפגעים ולא ברור מה היה היעד להפצצה.על פי הדיווחים, כלי טיס בלתי מזוהים הפציצו בסיס של המיליציות באזור העיר פלוג'ה, צפון מערבית לבירה בגדד.

רשת אל מיאדין דיווחה מוקדם יותר היום כי כלי טיס בלתי מזוהה תקף בסיס המזוהה עם מיליציות שיעיות במערב עיראק. על פי הדיווח, מדובר בתקיפה שאירעה בסמוך לשדה תעופה וכי לא היו נפגעים באירוע.

ביום חמישי דווח כי כלי טיס בלתי מזוהים תקפו גורמים המזוהים עם איראן בסמוך לגבול בין סוריה ועיראק באזור אל-בוכמאל. על פי הדיווחים בכלי תקשורת ערביים, ההתקפה בוצעה נגד מיליציות איראניות, ובמסגרתה נהרגו חמישה בני אדם.

כמה ימים לפני כן, דווח על תקיפות באזור גבול סוריה-עיראק שבוצעו על ידי כלי טיס. הארגון הסורי לזכויות אדם טען כי בתקיפות אלה, נהרגו עשרה פעילים המזוהים עם המיליציות האיראניות.

 

אולי יעניין אותך גם

גולדה ובר לב בתעלת סואץ אחרי כניסת ההסכם לתוקפו. צילום: באדיבות עמות ידידי חיל האוויר
 

סיום ההתשה בחזית המצרית שהביאה לפתיחה רעה ביום כיפור

סיום מלחמת ההתשה לפני כמעט יובל שנים היה כרוך במניפולציה מצרית שהעניקה להם מצב פתיחה טוב למלחמת יום הכיפורים. כך תיאר את הדברים קצין המודיעין המנוסה עמוס גלבוע, בטורו של אפרים לפיד