הצהרת "ההשמדה" האמריקנית שהכעיסה את הרוסים

מפקד כוחות האוויר של ארה"ב באירופה, גנרל ג'פרי הריג'ן, אמר כי יש תוכניות להשמיד את מערכות ההגנה האווירית של קלנינגראד. הרוסים זעמו: "הצהרות חסרות אחריות"

ג'פרי הריג'ן. הצליח להרגיז את הרוסים. צילום: AP

רוסיה האשימה את ארה"ב בהשמעת איומים נגדה בעקבות דבריו של גנרל אמריקני, שאמר כי לוושינגטון יש תכניות להשמיד את מערכות ההגנה האווירית של העיר קלינינגראד, אם יהיה צורך.

אתכם בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

גנרל ג'פרי הריג'ן, מפקד כוחות האוויר של ארה"ב באירופה, אמר: "אם נצטרך להיכנס לשם ולהרוס את מערכת ההגנה האווירית של קלינינגראד, שלא יהיה ספק בלב איש שיש לנו תכנית לעשות זאת". על פי דיווחים שונים, דוברת משרד החוץ הרוסי מריה זחרובה השמיעה דברי ביקורת קשים על הצהרת הגנרל האמריקני: "רוסיה רואה בדברים האלו איום והצהרות מסוג זה הן חסרות אחראיות לחלוטין". היא הוסיפה שהעיר קלינינגראד מוגנת היטב "מפני תכניות תוקפנות שמכינים באירופה גנרלים אמריקניים".

ההצהרה האמריקנית שהרגיזה את הרוסים. נשיא רוסיה פוטין. צילום: AP

העיר  קלינינגראד היא מובלעת רוסית לחוף הים הבלטי, בין ליטא לפולין. היא נכבשה מידי הגרמנים בסוף מלחמת העולם השנייה ורוסיה מחזיקה בעיר ובסביבתה עד היום הזה.

אולי יעניין אותך גם

פארק ההי-טק גב ים בבאר שבע. צילום: גב ים

סנונית ראשונה בדרך לנגב? יחידה ב-8200 צפויה לעבור לבאר שבע

על רקע העיכוב בפרויקט הלאומי של מעבר יחידות המודיעין הצה"ליות לנגב, לישראל דיפנס נודע כי יחידה העוסקת בתחום הסייבר תעבור לפארק ההיי-טק גב-ים נגב ותמוקם בסמוך ל-CERT הלאומי, שמופעל על ידי מערך הסייבר הלאומי