טראמפ הורה: להקשיח את הסנקציות נגד איראן

לאחר תקיפת מתקני ייצור הנפט בסעודיה, שיוחסה לאיראן, הנשיא האמריקני בחר להגיב בינתיים בהעצמת הסנקציות הכלכליות על טהרן. בתוך כך, החליט טראמפ על מינוי יועץ חדש לביטחון לאומי

רוחאני וטראמפ. צילום: AP

לאחר שהאשים את איראן בתקיפת מתקני הנפט בסעודיה, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הודיע היום (ד') כי הוא יקשיח את הסנקציות על איראן. ההודעה מגיעה דווקא על פרסומים שדווחו לאחרונה על מו"מ לפגישה בינו לבין נשיא איראן אוחראני בעצרת האו"ם בהמשך החודש. אתמול, אגב, הודיעה טהרן רשמית כי לא תהיה פגישה כזו.

האיומים מאיראן, עזה וחיזבאללה: הצצה לגיליון החדש של מגזין ישראל דיפנס

לאחר שככל הנראה הנושא ירד מהשולחן, נראה שגם הקלה בסנקציות לא נראית באופק – אלא בדיוק הפוך. טראמפ צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי הוא הנחה משרד האוצר האמריקני להגביר את העיצומים נגד טהרן. כזכור, ארה"ב מאשימה את איראן כי תקפה משטחה מתקני נפט של סעודיה. לאחר האירועים איים טראמפ כי ארה"ב מוכנה להגיב על התקיפה, ורק מחכה למוצא פיהם של הסעודים. איראן מצידה איימה מנגד כי כל הנכסים האמריקניים בטווח של 2000 ק"מ מטהרן נמצאים בטווח הטילים שלה.

בתוך כך, הנשיא טראמפ הודיע כי בחר במחליף לתפקיד היועץ לביטחון לאומי, במקום ג'ון בולטון שעזב את תפקידו. בולטון היה ידוע בקו תקיף נגד איראן, והתפטרותו הגיעה בתקופה בה נושא הפגישה של טראמפ עם רוחאני עדיין הייתה על השולחן.

טראמפ הודיע בטוויטר כי רוברט או'בראיין לתפקיד. מדובר בעורך דין מוכר, שעבד בעבר עם הממשל האמריקני, ומשמש כיום כשליח מיוחד של הממשל לענייני שבויים. טראמפ אמר כי הוא עבד רבות עם או'בראיין וכי "הוא יעשה עבודה מעולה".

 

אולי יעניין אותך גם

יעל טרויכין, מנהלת פעילות טרנד מיקרו בישראל. קרדיט: טרנד מיקרו

טרנד מיקרו: 200 אלף מתקפות נגד מיליוני משתמשים בכסות הקורונה

"בראש המדינות המותקפות נמצאת אנגליה ואחריה צרפת, גרמניה, ארה"ב, איטליה וישראל שהיוותה יעד למספר אלפי מתקפות. המתקפות מתוכננות בתחכום רב", מסבירה יעל טרויכין, מנהלת פעילות טרנד מיקרו בישראל