בשל הערכת מצב: סגר על יו"ש ביום הבחירות

צה"ל הודיע כי בעקבות הערכות מצב לקראת יום הבחירות והנחיית הדרג המדיני, יוטל סגר כללי על שטחי יהודה ושומרון וייסגרו כל המעברים ברצועת עזה החל מחצות

כוחות צה"ל ביו"ש (ארכיון). צילום: AP

נמשכת ההיערכות של כוחות הביטחון לקראת יום הבחירות. צה"ל הודיע היום (ב') כי בהתאם להערכת המצב הביטחונית ולהנחיית הדרג המדיני, יוטל סגר כללי על אזור יהודה ושומרון וייסגרו המעברים ברצועת עזה החל מהלילה בחצות (בין שני לשלישי).

האיומים מאיראן, עזה וחיזבאללה: הצצה לגיליון החדש של מגזין ישראל דיפנס

פתיחת המעברים והסרת הסגר עתידה להתבצע ביום רביעי בחצות (בלילה שבין שלישי לרביעי), בכפוף להערכת המצב ובהתאם לשעות הפתיחה בשגרה. מדובר צה"ל נמסר כי "במהלך הסגר יתאפשר מעבר במקרים הומניטריים, רפואיים וחריגים בלבד, וזאת בכפוף לאישור מתאם פעולות הממשלה בשטחים".

משטרה הודיעה היום (א') על סיום היערכותה ליום הבחירות לכנסת ה-22. במסגרת ההיערכות המשטרתית המיוחדת, ביום שלישי, יום הבחירות, יפעלו משעות הבוקר המוקדמות כ-18,800 שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים לצד אלפי מאבטחים אזרחיים.

מרבית הכוחות יתפרסו במוקדי ההצבעה השונים: כ-10,700 קלפיות הפרוסות במעל 4,000 ריכוזים בכל רחבי הארץ. "זאת", מדגישים במשטרה, "על מנת לשמור על הסדר הציבורי והביטחון, ולהבטיח את קיום ההליך הדמוקרטי באופן תקין ובהתאם לחוק".

 

אולי יעניין אותך גם

קאסם סולימאני וחסן נסראללה בתצלומים שפורסמו לאחר חיסול מפקד כוח קודס 

דיווח: כך מנסה חיזבאללה להיכנס לנעלי סולימאני

גורמים המקורבים למיליציות השיעיות בעיראק, המגובות על ידי איראן, טענו כי חיזבאללה מרחיב את השפעתו באזור, מתוך ניסיון לסדר את השורות והפער שהותיר חיסול קאסם סולימאני. כך עולה מפרסום של סוכנות הידיעות רויטרס