עסקת ענק לאלביט: השלימה את רכישת האריס

החברה הודיעה כי השלימה את רכישת יצרנית מוצרי ראיית הלילה תמורת 350 מיליון דולרים. נשיא ומנכ"ל אלביט בצלאל (בוצי) מכליס: "נדבך משמעותי בצמיחה של אלביט"

ציוד ראיית הלילה של חברת האריס. צילום: מתוך אתר החברה

אלביט הודיעה היום (א') כי חברת הבת שלה בארה"ב, אלביט Systems of America, השלימה את רכישת פעילות ראיית הלילה של חברת האריס. שווי העסקה – 350 מיליון דולרים.

הרכישה התבצעה בשל המיזוג של האריס עם חברת L3. למעשה, האריס ו-L3 התחרו ביניהן על שוק ראיית הלילה בארה"ב, ולכן הראשונה חויבה למכור את היחידה לאלביט בכדי לאפשר את המיזוג. המשמעות היא כי אלביט מציבה את עצמה כאחת משתי החברות היחידות שמוכרות ציוד כזה לצבא ארה"ב. זאת, מבלי לקחת בחשבון את המכירות מחוץ לארה"ב.

נשיא ומנכ"ל אלביט בצלאל מכליס. צילום: באדיבות החברה

בצלאל (בוצי) מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות, אמר לאחר השלמת הרכישה: "בשל המיצוב של Harris Night Vision בשוק והעוצמה הטכנולוגית שלה, רכישה זו הנה נדבך משמעותי באסטרטגיית הצמיחה ארוכת הטווח שלנו, בדגש על ארה"ב. אנו מאמינים שרכישה זו תתרום לעובדים והלקוחות של אלביט מערכות ושל Harris Night Vision".     

 

 

אולי יעניין אותך גם

The Yomiuri Shimbun

מחדל הקורונה: העלות האלטרנטיבית לתקיפה באיראן

על אף דו"חות ומחקרים אודות מגיפה אפשרית בישראל שהוגשו לממשל מאז 2005 לא נעשה דבר. במקום זאת, הממשלה עסקה כמעט באופן בלעדי בנושא אחד - האיום האיראני. בינתיים, עלות הנזק הפיננסי של משבר הקורונה מוערך במאה מיליארדי ש"ח במצטבר וצפי למאות מתים. דעה