עסקת ענק לאלביט: השלימה את רכישת האריס

החברה הודיעה כי השלימה את רכישת יצרנית מוצרי ראיית הלילה תמורת 350 מיליון דולרים. נשיא ומנכ"ל אלביט בצלאל (בוצי) מכליס: "נדבך משמעותי בצמיחה של אלביט"

ציוד ראיית הלילה של חברת האריס. צילום: מתוך אתר החברה

אלביט הודיעה היום (א') כי חברת הבת שלה בארה"ב, אלביט Systems of America, השלימה את רכישת פעילות ראיית הלילה של חברת האריס. שווי העסקה – 350 מיליון דולרים.

הרכישה התבצעה בשל המיזוג של האריס עם חברת L3. למעשה, האריס ו-L3 התחרו ביניהן על שוק ראיית הלילה בארה"ב, ולכן הראשונה חויבה למכור את היחידה לאלביט בכדי לאפשר את המיזוג. המשמעות היא כי אלביט מציבה את עצמה כאחת משתי החברות היחידות שמוכרות ציוד כזה לצבא ארה"ב. זאת, מבלי לקחת בחשבון את המכירות מחוץ לארה"ב.

נשיא ומנכ"ל אלביט בצלאל מכליס. צילום: באדיבות החברה

בצלאל (בוצי) מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות, אמר לאחר השלמת הרכישה: "בשל המיצוב של Harris Night Vision בשוק והעוצמה הטכנולוגית שלה, רכישה זו הנה נדבך משמעותי באסטרטגיית הצמיחה ארוכת הטווח שלנו, בדגש על ארה"ב. אנו מאמינים שרכישה זו תתרום לעובדים והלקוחות של אלביט מערכות ושל Harris Night Vision".     

 

 

אולי יעניין אותך גם

גולדה ובר לב בתעלת סואץ אחרי כניסת ההסכם לתוקפו. צילום: באדיבות עמות ידידי חיל האוויר
 

סיום ההתשה בחזית המצרית שהביאה לפתיחה רעה ביום כיפור

סיום מלחמת ההתשה לפני כמעט יובל שנים היה כרוך במניפולציה מצרית שהעניקה להם מצב פתיחה טוב למלחמת יום הכיפורים. כך תיאר את הדברים קצין המודיעין המנוסה עמוס גלבוע, בטורו של אפרים לפיד