הרוסים הזהירו: הודעת נתניהו על בקעת הירדן עלולה להביא להסלמה

ערב לפני יציאתו של ראש הממשלה ושר הביטחון לרוסיה, משרד החוץ הרוסי הזהיר כי החלת ריבונות ישראלית בבקעת הירדן יש השלכות מסוכנות לאזור

 

פוטין ונתניהו בביקור של ראש הממשלה במוסקבה (ארכיון). צילום: AP

ערב בואו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לסוצ'י לפגישה עם נשיא רוסיה ולידימיר פוטין, פרסם משרד החוץ הרוסי במוסקבה הודעה המזהירה כי הכרזתו על ריבונות ישראלית בבקעת הירדן תגביר את המתיחות האזורית, ותפגע קשות בתקוות לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני.

האיומים מאיראן, עזה וחיזבאללה: גיליון חדש למגזין ישראל דיפנס

בהודעת משרד החוץ הרוסי נכתב: "מוסקבה רשמה לעצמה את הודעתו של ראש משלת ישראל נתניהו, שכבר הביאה לתגובות חריפות בעולם הערבי בדבר ריבונות ישראלית בבקעת הירדן. אנו שותפים לדאגה כי מימוש של תכניות כאלה של ההנהגה הישראלית עלול לגרום להסלמה חמורה באזור".

הודעת הרוסים מצטרפת לגינוי של יו"ר הרשות הפלשתינית, אבו מאזן, שכבר איים לפרוש מהסכמים עם נתניהו, ולהודעת הליגה הערבית שפרסמה כי סיפוח חלקים מהגדה המערבית יהיה הפרת החוק הבינלאומי והחלטות האו"ם.

 

אולי יעניין אותך גם

פארק ההי-טק גב ים בבאר שבע. צילום: גב ים

סנונית ראשונה בדרך לנגב? יחידה ב-8200 צפויה לעבור לבאר שבע

על רקע העיכוב בפרויקט הלאומי של מעבר יחידות המודיעין הצה"ליות לנגב, לישראל דיפנס נודע כי יחידה העוסקת בתחום הסייבר תעבור לפארק ההיי-טק גב-ים נגב ותמוקם בסמוך ל-CERT הלאומי, שמופעל על ידי מערך הסייבר הלאומי