הרוסים הזהירו: הודעת נתניהו על בקעת הירדן עלולה להביא להסלמה

ערב לפני יציאתו של ראש הממשלה ושר הביטחון לרוסיה, משרד החוץ הרוסי הזהיר כי החלת ריבונות ישראלית בבקעת הירדן יש השלכות מסוכנות לאזור

 

פוטין ונתניהו בביקור של ראש הממשלה במוסקבה (ארכיון). צילום: AP

ערב בואו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לסוצ'י לפגישה עם נשיא רוסיה ולידימיר פוטין, פרסם משרד החוץ הרוסי במוסקבה הודעה המזהירה כי הכרזתו על ריבונות ישראלית בבקעת הירדן תגביר את המתיחות האזורית, ותפגע קשות בתקוות לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני.

האיומים מאיראן, עזה וחיזבאללה: גיליון חדש למגזין ישראל דיפנס

בהודעת משרד החוץ הרוסי נכתב: "מוסקבה רשמה לעצמה את הודעתו של ראש משלת ישראל נתניהו, שכבר הביאה לתגובות חריפות בעולם הערבי בדבר ריבונות ישראלית בבקעת הירדן. אנו שותפים לדאגה כי מימוש של תכניות כאלה של ההנהגה הישראלית עלול לגרום להסלמה חמורה באזור".

הודעת הרוסים מצטרפת לגינוי של יו"ר הרשות הפלשתינית, אבו מאזן, שכבר איים לפרוש מהסכמים עם נתניהו, ולהודעת הליגה הערבית שפרסמה כי סיפוח חלקים מהגדה המערבית יהיה הפרת החוק הבינלאומי והחלטות האו"ם.

 

אולי יעניין אותך גם

רוני וולקן, מנכ"ל שורו. צילום: אסנת קרסננסקי

חלק מהבנקים וחברות ביטוח נעדרים תכנית גריעת חומרה רשמית

המוסדות הפיננסיים אמנם נוקטים בצעדים כאלה או אחרים אך לרובם המכריע אין תכנית גריעה סדורה והדוקה שאכן עומדת ברגולציה. כך, לדוגמה, אין בקרה פרטנית אחר כל התקן והתקן ורישום מסודר של כל שלב בתהליך עד לסיומו