דיווח: רפאל רוכשת מחצית מחברת ייצור חלקי מל"טים

לאחרונה השלימו רפאל ואיש העסקים אביחי סוטלרו את עסקת אירואנאוטיקס, וכעת דווח כי היא קונה 50% בחברה ממגדל העמק

חברת כנפית. צילום: מתוך אתר החברה

לאחר השלמת עסקת הרכישה של רפאל ואיש העסקים אביחי סטולרו את אירונאוטיקס, כלכליסט מדווח כי רפאל מבצעת רכישה נוספת בתחום הכטב"מים. על פי הפרסום, החברה רכשה השבוע 50% מחברת כנפית ממגדל העמק. רפאל, על פי הדיווח, תשלם עבור המניות עשרות מיליוני שקלים.

"כנפית, שהוקמה ב־1986, היא חברה פרטית בבעלות שי ושולה פיין, שמבצעים אקזיט חלקי בעסקה ונשארים עם 50% מהמניות. כנפית נחשבת לאחד הספקים הגדולים ביותר לחלקי מבנה למטוסים ללא טייס, ומכירותיה מוערכות ב־100 מיליון שקל בשנה. כנפית תהפוך לחברה־בת של רפאל", נכתב בפרסום.

כאמור, בשבוע שעבר דיווחנו כי רפאל ואיש העסקים אביחי סטולרו השלימו את תהליך רכישת קבוצת אירונאוטיקס, זאת לאחר דיווח על המהלך על ידי אירונאוטיקס לבורסה בתל אביב. החברה קיבלה לידה באופן רשמי את תעודת המיזוג ע"י רשם החברות, אשר הכריז על מחיקתה של אירונאוטיקס מהבורסה. רכישת אירונאוטיקס הינה עסקת  הרכישה הגדולה ביותר שביצעה רפאל. לראשונה, עם השלמת העסקה, נכנסה החברה לתחום ייצור ופיתוח פלטפורמות בלתי מאוישות.

אולי יעניין אותך גם

ראש הב"כ נדב ארגמן בכנס UVID 2019. צילום: רונן טופלברג

"הטכנולוגיה אפשרה לסכל יותר מ-450 פיגועים"

כך אמר ראש השב"כ, נדב ארגמן, בכנס UVID 2019. ראש שירות הביטחון הכללי הגיע לתערוכה והוצגו בפניו מיטב הטכנולוגיות המפותחות בארץ בתחום הכטב"ם. "רוכשים טכנולוגיות ישראליות לפני כל דבר אחר", אמר ארגמן