הערכה: היעד לתקיפה בסוריה - בסיס איראני חדש

לאחרונה חשפה רשת פוקס ניוז בסיוע חברת לוויין ישראלית, כי איראן מקימה בסיס גדול בגבול סוריה עיראק. לאחר שהלילה דווח על תקיפה באזור, צילומי לוויין מגלים כי מדובר באותו הבסיס. על פי דיווחים, בתקיפה נהרגו גורמים במיליציות איראניות

תמונת הלוויין בה נראים המבנים ההרוסים בגבול סוריה עיראק. באדיבות ImageSat International - ISI

 דו"ח מודיעין של חברת אימג'סאט הישראלית מגלה כי היעד שהופצץ הלילה בסוריה (ב') מהאוויר היה הבסיס האיראני, שהוקם על ידי כוח קודס על גבול עיראק. חברת הלוויינים ופתרונות המודיעין חשפה לאחרונה יחד עם פוקס ניוז את דבר הקמת הבסיס.

על פי דו"ח המודיעין של החברה, בתקיפה הושמדו כליל שמונה מחסנים, כאשר בניית חלקם הסתיימה ואילו אחרים היו עדיין בבנייה.

"אם אכן מדובר בבסיס איראני", נכתב בהערכת המודיעין, "מדובר ככל הנראה בתקיפה שמטרתה סיכול של הגשר היבשתי שמנסה איראן לבנות על מנת לייצר נתיב בינה לבין בנות בריתה סוריה וחיזבאללה בלבנון". עוד נכתב כי במבנים אוחסנו ככל הנראה אמצעי לחימה או תשתיות וציוד אחר.

האיומים מאיראן, עזה וחיזבאללה: גיליון חדש למגזין ישראל דיפנס

הלילה דווח על ידי רשת אל-ערביה כי כלי טיס לא מזוהים תקפו בסוריה. על פי הפרסום, התקיפה בוצעה באזור העיירה אל בוכמאל וגרמה להרוגים ופצועים. הארגון הסורי לזכויות אדם טען כי היעד לתקיפה היו כוחות איראניים ומיליציות עיראקיות המזוהות עם איראן, וכי בתקיפה של כלי טיס בלתי מזוהה הותקפו רכבים ועמדות. באל-ערביה הוסיפו כי בין היעדים לתקיפה היו גם גורמים בחיזבאללה.   

בתוך כך, צה"ל הודיע היום כי לפנות בוקר זוהו מספר שיגורים כושלים משטח סוריה שלא חצו לשטח ישראל. "הירי בוצע על ידי פעילי מליציות שיעיות בהובלת כוח קודס האיראני משטח סוריה בפאתי דמשק. צה״ל רואה במשטר הסורי אחראי לכל פעולה המתרחשת משטחו", נמסר מדובר צה"ל.

 

אולי יעניין אותך גם