דיווחים: הרוגים ופצועים בתקיפה אווירית בסוריה

על פי ארגון סורי לזכויות אדם, בתקיפה שבוצעה על הגבול עם עיראק הותקפו עמדות של כוחות פרו-איראניים. באל-ערביה דווח כי גם יעדים של חיזבאללה הותקפו

גבול סוריה עיראק. צילום: AP

"כלי טיס לא מזוהים תקפו בסוריה", כך דווח הלילה (ב') על ידי רשת אל-ערביה. על פי הפרסום, התקיפה בוצעה באזור העיירה אל בוכמאל שעל גבול עיראק וגרמה להרוגים ופצועים.

הארגון הסורי לזכויות אדם טען כי היעד לתקיפה היו כוחות איראניים ומיליציות עיראיות המזוהות עם איראן, וכי בתקיפה של כלי טיס בלתי מזוהה הותקפו רכבים ועמדות. באל- ערביה הוסיפו כי בין היעדים לתקיפה היו גם גורמים בחיזבאללה.

האיומים מאיראן, עזה וחיזבאללה: גיליון חדש למגזין ישראל דיפנס

בשבוע שעבר פורסם כי איראן הקימה בסיס צבאי חדש בסוריה והיא מתכננת לאכלס בו אלפי חיילים. על פי רשת פוקס ניוז האמריקנית, מדובר פרויקט איראני מסווג, שנקרא מתחם אימאם עלי, שאושר על ידי ההנהגה הבכירה בטהרן והוא נבנה על ידי כוחות אל קודס של משמרות המהפכה. ההערכה היא כי המקום יכול להכיל טילים מדויקים.

 

 

אולי יעניין אותך גם

פארק ההי-טק גב ים בבאר שבע. צילום: גב ים

סנונית ראשונה בדרך לנגב? יחידה ב-8200 צפויה לעבור לבאר שבע

על רקע העיכוב בפרויקט הלאומי של מעבר יחידות המודיעין הצה"ליות לנגב, לישראל דיפנס נודע כי יחידה העוסקת בתחום הסייבר תעבור לפארק ההיי-טק גב-ים נגב ותמוקם בסמוך ל-CERT הלאומי, שמופעל על ידי מערך הסייבר הלאומי