החיילים העידו על תקרית האבן: "הכל משעמום"

שני חיילי התותחנים, שעל פי החשד, פגעו בחברם בראש ופצעו אותו קשה במוצב בצפון, מסרו את גרסתם למצ"ח. לאחר החקירה הם שוחררו. אחד מהם העיד: "זריקת אבנים על השירותים זה דבר מקובל"

חיילי תותחנים. צילום (ארכיון): מתוך אתר צה"ל 

שני חיילי התותחנים שפגעו באבנים בראשו של חברם, דניאל מרדר, ופצעו אותו קשה במוצב בצפון, שוחררו בתום חקירתם במצ"ח, וחזרו לגדוד בו הם משרתים. החייל מתאושש בבית החולים לאחר ששב אתמול להכרה, והוא צפוי להשתחרר מבית החולים כבר בימים הקרובים.

אחד החיילים שנחקרו אמר בחקירתו במצ״ח כי "הכל מתוך שיעמום ושעשוע. היינו תקועים במוצב עם הכלים שלנו. לא ידענו שדניאל נכנס לשירותים הכימיים. לא ראינו בכלל שנכנס לשירותים והתחלנו לזרוק אבנים. דניאל חבר שלנו ואין לנו שום סכסוך איתו. זה לא היה בכוונה".
״עברנו ביחד מסלול של שנה ושלושה חודשים יחד", סיפר החייל, "אנחנו חברים טובים גם מחוץ למסגרת הבסיס. זריקת אבנים על השירותים הכימיים היא דבר מקובל וקרה כמה פעמים בעבר על ידי חיילים שונים. זרקתי בערך 7-8 אבנים. לא ראינו אותו נכנס, הוא רק הוציא את הראש והאבן נזרקה לפני שהספקנו  לראותו. המפקדים ראו ופינו ליחידה לחבישה, הוא היה בהכרה מלאה. בהמשך לאחר שהקיא פונה לבית החולים".

מטעם הסנגוריה הצבאית, המייצגת את החייל, נמסר כי "החייל מביע צער רב על קרות המקרה ודאגה שלמה לחייל הנפגע, שהוא גם אחד מחבריו הטובים. מדובר היה בהשתטות, כאשר לנוכח הנסיבות החייל היה בטוח כי אין אדם אחר בתא השירותים".

אולי יעניין אותך גם

דובר צה"ל

קומנדו תקשוב

חידוש בצה"ל: סיירת מילואים עם תפקיד אחד - לפתח סטארט-אפים לצה"ל. היחידה מורכבת מאנשי היי-טק, סטארט-אפ, אנשי תוכן, מעצבי מוצר והנדסה, יזמי חדשנות ועוד. מיוחד