צילומי הלוויין חשפו: איראן פינתה אתר שיגור לחלל

אחרי הדיווחים על ניסוי שיגור כושל של לוויין, נראה כי האיראנים פינו חלק מאתר השיגור במרכז החלל אימאם חומייני בצפון המדינה. להערכת חברת לוויין, גם מתקן השיגור יפונה

צילום הלוויין של חברת Image sat

אחרי הדיווח על שיגור לוויין כושל, מתפרסמים סימנים לפיהם האיראנים פינו את אתר השיגור במרכז החלל אימאם חומייני.

חברת Image sat הישראלית פרסמה צילום לוויין שביצעה, ממנו עולה כי אחרי הפיצוץ בשיגור פונו מהמקום רכבים רבים כולל רכבי הסיוע. להערכת החברה, מתקן השיגור הנייד סאפיר יפונה בקרוב מהמתקן.

כזכור, בימים האחרונים פורסם כי במהלך ניסוי שיגור לחלל של האיראנים אירע פיצוץ במרכז החלל אימאם חומייני בצפון המדינה. מדובר בשיגור שני של איראן שנכשל, לאחר שבינואר ביצעה טהרן שיגור כושל של לוויין.

לאחר הדיווחים על השיגור הכושל, סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי האמריקנים הטילו אתמול סנקציות על סוכנות החלל האזרחית של איראן ושני ארגוני מחקר. ארה"ב טוענת כי תוכנית החלל של האיראנים משמשת לקידום תוכנית הטילים הבליסטיים של טהרן.

"הסנקציות, שהן חלק ממסע הלחץ של ארה"ב על טהרן במטרה למנוע ממנה לפתח נשק גרעיני, הן הראשונות שהוטלו על סוכנויות החלל האיראניות", כך נמסר ממשרד החוץ. החשש האמריקני הוא כי טכנולוגיה בליסטית ארוכת טווח המשמשת להכנסת לוויינים למסלול, יכולה לשמש גם לשיגור ראשי נפץ גרעיניים. טהרן מצידה מכחישה שפעילות החלל שלה היא כיסוי לפיתוח שיגורי נשק.