ראדא מציגה: מכ"מים חדישים לכוחות מתמרנים

המכ"מים ACHR, שנכלל במערכת "חץ דורבן", ו-XMHR יוצגו בתערוכת DSEI בלונדון. המכ"מים מיועדים למגוון משימות צבאיות בשדה הקרב

צילום: באדיבות ראדא

חברת ראדא מציגה בתערוכת DSEI בלונדון שני מכ"מים חדשים המיועדים למגוון משימות מבצעיות צבאיות, בעיקר לשימוש כוחות מתמרנים בשדה הקרב.

ראדא תעשיות אלקטרוניקה מתמחה בפיתוח, ייצור ושיווק של מכשירי מכ"ם טקטיים לשימושים צבאיים ולהגנת גבולות, לכוחות היבשה, וכן מערכות אביוניקה, כולל ניווט אינרציאלי למטוסי קרב ולכלי טיס בלתי מאוישים.

אחד הכלים שיוצגו הוא המכ"ם ACHR, החדיש והמתקדם של ראדא למשימות של הגנה אקטיבית, הגנה על כלי רכב ולגילוי אש אויב. מדובר בשוק שצומח במהירות בעיקר בארה"ב ובישראל ובמדינות החברות בנאט"ו. יש דרישה לציוד מכ"ם מדויק ביותר, רב-משימתי ובעל יכולת פעולה באזורים רוויים, בעלי שיעור נמוך של גילוי המכ"ם על ידי  אויב, הגנה בליסטית ודרישות מחמירות נוספות. מכ"ם זה הוא בליבת מערכת ההגנה האקטיבית "חץ דורבן" (אלביט מערכות/תעש), והוא המתקדם במשפחת הרדארים ההמיספריאליים המיועדים לשימוש כוחות מתמרנים.

מוצר נוסף הוא המכ"ם הרב-משימתי XMHR, בן הדור הבא של מכ"מי החברה, ומיועד להגנה אווירית ניידת לטווח קצר (MSHORAD) לכוחות מתמרנים. למכ"ם יש יכולת בקרת אש, תצפית אווירית ומיועד להתמודד עם איומים טקטיים עתידיים, כולל כלי טיס בלתי מאוישים ורחפנים. הוא נותן מענה לרקטות, ארטילריה ומרגמות, באמצעות "חישה והתראה".

דב סלע, מנכ"ל ראדא, התייחס למוצרים ואמר: "בשנים האחרונות ראדא מובילה בשוק מתרחב וצומח של מכ"מים טקטיים לכוחות מתמרנים, המתאימים התאמה מלאה לתנאי שדה הקרב. יכולות אלו הן תולדה של התחשבות בדרישות השוק והשקעות של החברה במו"פ".

אולי יעניין אותך גם