איחוד האמירויות מעוניינת במל"ט רוסי מתקדם

המדינה הערבית ביקשה מרוסיה להציג בשטחה את המל"ט ORION-E, שעל פי מומחים יכול להיות מחומש ולהפוך לכלי תקיפה בלתי מאויש

המל"ט הרוסי ORION-E

איחוד האמירויות מעוניינת לרכוש ברוסיה את המל"ט המתקדם ORION-E ובשלב הראשון ביקשה לערוך תצוגה של המערכת בשטחה. ראש סוכנות השיתוף הבינלאומי בממשלת רוסיה, דמיטרי שוגייב, מסר לספוטניק ניוז כי החל בתהליכים לאספקת מל"טים מדגם אוריון E למדינה במזרח התיכון ולמדינה בצפון אפריקה. "אנו בוחנים עתה אפשרות להציג את המערכת באיחוד האמירויות", אמר.

מומחים במערב סבורים שמל"טי אוריון E הרוסיים מיועדים אמנם לתצפית, סיור ואיסוף, אך ניתן לחמשם, וכך להפוך את המל"ט לכלי תקיפה בלתי מאויש. יצרני המל"טים מדגם אוריון E מסרו כי בכל מערכת יש שישה כלים, משקל המל"ט 1,100 ק"ג, משך שהייה באוויר עד 24 וגובה הטיסה המרבי שלהם הוא 8,000 מטרים.

תערוכת התעופה המתקיימת השבוע בז'וקובסקי שליד מוסקבה היא מהגדולות בענף. משתתפים, מציגים ומבקרים בה השבוע אלפי מומחי תעופה, יצרנים ומפעילים מרוסיה ומארצות רבות אחרות. הדגש בתערוכה השנה הם דיונים והרצאות על חידושים בתעופה הצבאית, מערכות נשק מוטסות ופלטפורמות מאוישות ובלתי מאוישות.

 

אולי יעניין אותך גם

הקשר הישראלי של פרשת הסוכן הרוסי הבכיר

רשת CNN פרסמה כי טיפול כושל של הנשיא טראמפ במידע מודיעיני שהגיע מישראל, הביא לסיכונו של סוכן בכיר. הדבר הוביל ב-2017 להוצאתו של הסוכן מרוסיה מחשש לחייו. בקרמלין הכחישו כי הייתה לו גישה ישירה לפוטין