פוטין לארדואן: "לא נותנים לך F-35? בוא קח SU-57"

על רקע החיפושים של אנקרה אחר מטוסים חדשים במקום מטוסי החמקן האמריקנים, נפגשו שני המנהיגים ברוסיה. פוטין הציג בפני מקבילו הטורקי את המטוס הרוסי החדיש

בוא תראה את הסוחוי. פוטין וארדואן בתערוכה ברוסיה. צילום: AP

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הציג בפני אורחו, נשיא טורקיה ארדואן, את מטוס הקרב הרוסי המתקדם SU-57. ברקע הביקור, החיפוש של אנקרה לחלופה למטוסי החמקן F-35 האמריקניים, שבינתיים אינם מועברים לטורקיה. יש ידיעות גם על עסקאות נשק נוספות שנידונו בין שני הנשיאים.

שני המנהיגים הופיעו ונאמו בתערוכת התעופה MAKS 2019 בז'ורוקובסקי באזור מוסקבה, ופוטין הזמין את ארדואן לראות מקרוב את המטוס ואת תא הטייס שלו. מקבילו הטורקי קיבל הסברים מראשי תעשיית המטוסים ברוסיה. ארדואן הרחיב את הדיבור על הידוק הקשרים עם רוסיה בתחומי ההגנה והצבא.

ראשי תעשיית המטוסים ברוסיה הביעו כמה פעמים נכונות להציע לאנקרה מטוסי SU-57 אם אמנם תנותק טורקיה רשמית וסופית מתכנית פיתוח המטוס F-35 של לוקהיד מרטין. טייסים טורקיים, שבאו לארה"ב כדי להתחיל ללמוד ולהתאמן בהטסת מטוסי F-35 , שבו הביתה ואספקת המטוסים לטורקיה הופסקה, בתגובה על כך שטורקיה רכשה את מערכת ההגנה האווירית S-400 ברוסיה.

אולי יעניין אותך גם

הרמטכ"ל משה דיין, שר הביטחון פנחס לבון (משמאל) ומנכ"ל משרד הביטחון שמעון פרס (במרכז, ברקע) ב-1954. צילום: לע"מ

לא לשכוח אותם: 65 שנה ל"נידוני קהיר"

עשורים אחרי הוצאתם להורג של שניים מחברי רשת הריגול שנתפסו במצרים במסגרת "העסק הביש", ראוי שישראל תביט לאחור ותבחן שוב את הפרשה שהסעירה את המדינה. ראוי גם שתביט בעיניהם של הישראלים שישבו בכלא המצרי בעקבות חשיפת הפרשה ובעיניהם של המשפחות – ותביע את הערכתה על מה שהקריבו למענה