אירוע חריג במעבר הגבול: ניסיון פיגוע במסוף אלנבי

פלסטיני ניסה לחנוק חייל שהיה בלבוש אזרחי, במהלך שהותו במעבר אלנבי שבין ירדן לישראל. צפו בתיעוד מהאירוע

תיעו מהאירוע. צילום: מתוך מצלמות אבטחה במעבר אלנבי

אירוע חריג במעבר אלנבי: פלסטיני בן 35 ניסה לחנוק חייל שהיה בלבוש אזרחי במעבר הגבול באמצעות חבל. מאבטחים של רשות שדות התעופה במסוף וכוחות הביטחון השתלטו על התוקף והוא הועבר לידי כוחות הביטחון.

הפלסטיני, תושב שכם, אשר שב לארץ מירדן תקף את החייל שחלף על פניו וניסה לחנוק אותו באמצעות חוט. החייל הצליח להשתחרר, לזעוק לעזרה וכאמור צוות האבטחה של המסוף השתלט על הפלסטיני.

מדובר צה"ל נמסר כי "חייל צה"ל הותקף על-ידי מחבל פלסטיני בעת ששהה בלבוש אזרחי במעבר גשר אלנבי, שבמרחב החטיבה המרחבית הבקעה והעמקים. החייל השתחרר מאחיזתו של המחבל לאחר שזה ניסה לחנוק אותו באמצעות כבל מטען לטלפון. כוחות ביטחון קפצו לנקודה, עצרו את המחבל והוא הועבר לחקירה. אין נפגעים. החייל שהה בגשר אלנבי במסגרת משימה צבאית בשמירות שגרתיות".

דרך גשר אלנבי עוברים מדי יום אלפי פלסטינים, כאשר במהלך חודשי הקיץ, קיימת אף תנועה רבה יותר של נוסעים בגשר. במטרה לספק לכך מענה, בחודשי הקיץ מיוני עד ספטמבר, פועל המעבר במתכונת מורחבת של פעילות רציפה מדי שבוע, 24 שעות ביממה, 6 ימים בשבוע. 

בממוצע עוברים בכל יום בתקופת הקיץ, 15 אלף נוסעים דרך גשר אלנבי. 8,000 מהם במגמת כניסה ו-7,000 במגמת יציאה. 

אולי יעניין אותך גם

אחד ממטוסי ה"אדיר" נוחת בבסיס נבטים. צילום: דובר צה"ל

שני מטוסי "אדיר" חדשים נחתו בישראל

חיל האוויר ממשיך להצטייד במטוסי החמקן האמריקניים F-35. שני מטוסים חדשים נחתו בבסיס נבטים ויצטרפו לטייסת המבצעית "נשר הזהב". לאחרונה פורסם כי דגמי המטוס המועברים לישראל יכללו יותר ויותר מערכות כחול-לבן