הערכה: הפיצוץ בעיראק – כתוצאה מתקיפת מטוס

חברה ישראלית פרסמה דו"ח מודיעיני ממנו עולה כי ההתקפה על הבסיס בבירה בגדד בוצעה מהאוויר. על פי דיווחים לאחר האירוע, הבסיס היה שייך לארגון המזוהה עם איראן

מתוך הדו"ח של (ISI (ImageSat International. מקור: https://www.imagesatintl.com

דו"ח מודיעיני של החברה הישראלית ISI (ImageSat International) שמתפרסם היום (ד') חושף כי הפיצוץ שאירע השבוע בבסיס הצבאי בבירת עיראק, בוצע באמצעות תקיפה אווירית. על פי דיווחים מהימים האחרונים, בתקרית נהרגו ונפצעו כמה בני אדם, וכי במקום הייתה תחמושת של ארגון שיעי המזוהה עם איראן.

על פי הדו"ח המוצג גם בתמונות העריכו בחברה, על בסיס ניתוח חזותי, כי לאור המאפיינים של הנזק שנראה בתמונה, סביר כי מדובר בתקיפה אווירית שגרמה לנזק רב למטרת התקיפה. עוד על פי הערכות החברה, התקיפה הביאה גם לפיצוצי משנה, ככל הנראה של תחמושת שאוחסנה באתר ובכך גם לנזק משני משמעותי למבנים ברדיוס של יותר מ-250 מטרים.

מתוך הדו"ח של (ISI (ImageSat International. מקור: https://www.imagesatintl.com

בתוך כך, גורם ביטחוני עיראקי האשים את ישראל בביצוע תקיפות במדינה בגיבוי ארה"ב. לאחר הפיצוצים שאירעו בבסיס התחמושת, אמר היום (ד') גורם ביטחוני לעיתון א-שרק אל-אווסט הרואה אור בלונדון: "ברור כי אנו עומדים בפני מערכה בין ארצות הברית וישראל מצד אחד, לבין איראן ובעלות בריתה בעיראק מצד שני".

"ברור גם ששני הצדדים בחרו בעיראק כבסיס למערכה הבלתי מוצהרת שלהם", אמר הגורם לעיתון והוסיף, "כל הסימנים מצביעים על כך שישראל משלימה, בגיבוי של ארה"ב, את מה שהיא התחילה בסוריה על ידי פגיעה ביעדים איראניים".

מאז האירוע, דיווח העיתון, נשמעו פרסומים סותרים באשר לאפשרות כי ייתכן שהמחסן הותקף על ידי מטוסים ישראליים או אמריקניים, בעוד שפרסומים אחרים העריכו כי הפיצוץ יכול היה לקרות כתוצאה מתאונה.

בחודש שעבר דיווח העיתון א-שרק אל-אווסט, כי מטוס F-35 של חיל האוויר הישראלי תקף ב-9 ביולי מחסן רקטות של מיליציה עיראקית פרו-איראנית צפונית לבגדד.

 

אולי יעניין אותך גם

The official launching ceremony of the 4th El Fateh-class Gowind-2500 corvette Luxor L986. (Picture source Twitter account Mahmoud Gamal)

 

מסירת פריגטת GoWind האחרונה למצרים

מצרים השיקה את הפריגטה הרביעית בעסקה עם צרפת. עלותו הכוללת של הפרוייקט היא כ- 1.5 מיליארד דולר, מהם מיליארד אירו לבניית הכלים, 400 מיליון אירו נוספים לחברת MBDA שסיפקה את טילי הים-ים וטילי ההגנה האווירית ועוד כ- 150 מיליון אירו לטורפדו