פיצוץ במחסן נשק של מיליציה איראנית בעיראק

כלי תקשורת ערביים דיווחו על פיצוצים שנשמעו במחסן אמל"ח השייך למיליציה עיארקית המזוהה עם טהרן. בחודש שעבר יוחסה לישראל תקיפה ביעד מצפון לבגדד 

הפיצוצים בבירה העיראקית. צילום: מתוך טוויטר

13 בני אדם נפצעו בפיצוץ אדיר שאירע היום (ב') בבסיס צבאי בבגדד, בירת עיראק, שבו על פי דיווחים היה מאגר תחמושת של מיליציות שיעיות עיראקיות פרו-איראניות. התקשורת בבגדד דיווחה שהבסיס שייך ל'גדודי חללי סעיד', מיליציה עיראקית הנתמכת על ידי טהרן.

משרד הבריאות העיראקי דיווח כי תושבים בשכונה החלו לפנות את בתיהם בעקבות פיצוצי משנה. פצועים הועברו לבתי החולים. לא ברור כיצד הותקף הבסיס של המיליציה, אם בכלי טיס, מרגמות או טילי קרקע.

במקביל לאירוע הפיצוץ במחסן הנשק, התקבלו דיווחים על אירוע נוסף, במסגרתו נשמעו פיצוצים לא הרחק מה"אזור הירוק", שם מרוכזים משרדי ממשלה ונציגויות דיפלומטיות, וביניהן שגרירות ארה"ב.

בחודש שעבר דיווח העיתון הערבי אשראק אל-אסווט הרואה אור בלונדון, כי מטוס F-35 של חיל האוויר הישראלי תקף ב-9 ביולי מחסן רקטות של מיליציה עיראקית פרו-איראנית צפונית לבגדד.

 

אולי יעניין אותך גם

Bigstock/ Copyright: World Image

מפעמון הדלת ועד לכור גרעיני: בחינה של אבטחת ה-IoT. דעה

העולם המחובר של היום צפוי להתרחב עוד יותר עם הכניסה הצפויה של עידן ה-5G ועם יכולות שיתוף חדשניות של חפצים שונים. אך הימצאותם של כל כך הרבה מכשירים והתקנים ברשת אלחוטית גם מהווה כר נרחב לסיכוני אבטחה