רב-אלוף אביב כוכבי נפגש עם מפקד פיקוד אירופה של צבא ארצות הברית

זוהי הפגישה הראשונה בין הרמטכ"ל למפקד EUCOM, מאז כניסתו לתפקיד של הגנרל וולטרס לפני כחודשיים וביקורו הראשון בישראל במסגרת תפקידו

דובר צה”ל

השבוע נפגש ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, עם מפקד פיקוד אירופה של צבא ארצות הברית (EUCOM), גנרל (ארבעה כוכבים) טוד וולטרס. 
 
זוהי הפגישה הראשונה בין הרמטכ"ל למפקד EUCOM, מאז כניסתו לתפקיד של הגנרל וולטרס לפני כחודשיים וביקורו הראשון בישראל במסגרת תפקידו. במהלך הפגישה דנו בשורת נושאים מבצעיים ובהתפתחויות במזרח התיכון. בנוסף, ציינו המפקדים את מחויבותם לשמירה על הקשרים החזקים והאסטרטגיים בין צה"ל לצבא ארה"ב. 
 
במהלך הפגישה ציין מפקד EUCOM את מחויבותו להבטחת היציבות האזורית והמשך שיתוף פעולה מלא בתחומים השונים הכוללים מערכות להגנה מפני טילים בליסטיים ותמיכה לוגיסטית. הרטמכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי, הודה לגנרל וולטרס על הסיוע והקשר ההדוק בין שני הצבאות ועל תרומתה של ארה"ב ליציבות האזורית במזרח התיכון.

אולי יעניין אותך גם

Photo by Senior Airman Sean Madden - https://www.dvidshub.net/image/6162138/operation-covid-19

הפנטגון: פרסום מספרי הנפגעים מקורונה בצבא - פגיעה בכוננות הצבאית של הכוחות

הפנטגון רוצה להפסיק לפרסם את מספרי הנדבקים בקורונה "משיקולי ביטחון". הסיבה: חלה עליה במספר נפגעי קורונה בקרב צבא ארה"ב באירופה והפנטגון חושש מירידה ברמות הכוננות של היחידות