מלווינות ועד ביטחון מידע - הלומדות המקוונות של אמ"ן

מערכת הלמידה תחת השם MOOC (ראשי התיבות הלועזיים של קורס פתוח מקוון מרובה משתתפים) מנגישה לחניכי המודיעין שלל קורסים במקצועות המודיעין בלי לזוז מהכסא

בחיל המודיעין החליטו לפתח לומדות מקוונות ללימוד מקצועות המודיעין תחת השם MOOC (ראשי התיבות הלועזיים של קורס פתוח מקוון מרובה משתתפים). מדובר בפיתוח של מדור טכנולוגיות למידה המתמקד במחוללי למידה. כלומר, תבניות של משחקים שמדריכים שונים באמ"ן יכולים ליצוק לתוכן תוכן ולהבנות חווית למידה משחקית, חוויתית ומשמעותית ללומדים השונים בלחיצת כפתור. 
 
"אתם בטח שואלים את עצמכם איך הקורסים האלה מצליחים להישאר נגישים ומסווגים בו זמנית", מסביר רס"ן צ'. "הלומדות הן כלליות, מה שיהיה נגיש לכולם הוא בסיווג מודיעיני כללי - כל חייל באמ"ן יכול להיכנס. הדברים המסווגים יותר חסומים בקוד או בהרשאת מידור, והמפקד יאלץ לרשום את המשתתפים ולתת להם את הקוד הזה, לא נסתכן בבריחת מידע סודי בעבור למידה.
 
"אנחנו מקווים להשיג התאמה מירבית לצרכים של היחידות ומערך ההכשרות שלנו, תוך שימוש בחיילים ובמפקדים עצמם כדי להשיג זאת. התפקיד שלנו הוא להטמיע את החומר ולשמר אותו, אנחנו סומכים על המשתמשים האיכותיים שלנו שיעשו את כל השאר בעזרת הרצון ללמוד והסקרנות המאפיינים אותם ועל מפקדי הקורסים השונים שישכילו להטמיע את היכולות הללו בקורסים השונים."
 
פרסום ראשון אתר צה"ל (תומי שטוקמן).

 

אולי יעניין אותך גם