"מפעיל הל"א הוא מקצוע לחימה"

מערך הלוחמה האלקטרונית (ל"א) מפעיל מספר מערכות, מוטסות וקרקעיות, שייעודן לשבש אמצעי לחימה ומערכות של האויב. מפעילי הל"א מתחילים את הכשרתם בטירונות רובאי 03, לאחר מכן עוברים קורס שנמשך כעשרה שבועות

צילום: סליה גריון

השבוע הגיע לסיומו קורס מפעילי לוחמה אלקטרונית בטקס חגיגי בבסיס תל-נוף. "בוגרים יקרים, במהלך הקורס קיבלתם ידע בסיסי בעולם מורכב שרק הולך ומתפתח, יחד עם ארגז כלים אשר ישמש אתכם בכל פעילות מבצעית בה תשתתפו", אמר רסן" ע', מפקד בית הספר ללוחמה אלקטרונית, במהלך הטקס. "אני מסתכל עליכם בגאווה רבה ובטוח בהצלחתכם בביצוע כל פעילות אליה תדרשו. כוונו גבוה, המשיכו ללמוד ולהגן על בטחון ישראל".
 
"מפעיל הל"א הוא מקצוע לחימה", אמר תת-אלוף פלג ניאגו, מפקד בסיס תל-נוף. "ואי אפשר להתעלם מהשילוב המגדרי על הבמה. לא בכל מקום אנחנו זוכים לזה. יש פה רוב נשי וזה מבורך. לכם, שמסיימות ומסיימים את הקורס היום, אני מאחל אתגר, עניין וסיפוק."
 
מערך הלוחמה האווירית (ל"א) מפעיל מספר מערכות, מוטסות וקרקעיות, שייעודן לשבש אמצעי לחימה ומערכות של האויב. מפעילי הל"א מתחילים את הכשרתם בטירונות רובאי 03, לאחר מכן עוברים קורס שנמשך כעשרה שבועות במהלכו לומדים להכיר את חיל-האוויר ומאוחר יותר את יסודות הלוחמה האלקטרונית. במהלך הקורס משתבצים המפעילים באחת מאפשרויות השיבוץ במערך.
 
 

אולי יעניין אותך גם