ארה"ב יוזמת קואליציה צבאית בינלאומית להגנה על חופש השיט והספנות במפרץ הפרסי, בבאב אל מנדב ובמצרי הורמוז

US Navy photo by Mass Communication Specialist 2nd Class Logan C. Kellums

יו"ר המטות המאוחדים של צבא ארה"ב גנרל ג'וזף דאנפורד הודיע כי ארה"ב מקיימת שיחות עם כמה מדינות להקמת קואליציה צבאית בינלאומית למטרות הרתעה מפני האיומים האיראניים על תנועת הספנות במפרץ הפרסי.

גנרל דאנפורד אמר כי ארצו נמצאת בתהליך של הקמת הקואליציה "כדי להבטיח את חופש השיט במים שמול איראן ותימן ואת חופש הניווט הימי במצרי הורמוז ובמעבר באב אל מנדב. תוך כמה שבועות נדע לאלו מדינות יש רצון פוליטי לתמוך ביוזמה, ואז נפעל ישירות מול הצבאות של אותן מדינות כדי לזהות את היכולות".

העיתון הבריטי גארדיין כותב הבוקר כי על פי התכנית, שהושלמה בימים אלו, תספק ארה"ב אוניות פיקוד וסיור, ואילו ספינות חברות הקואליציה יסיירו במים שמול איראן ותימן וילוו אניות סוחר שיניפו את דגלי מדינותיהן.

גנרל דאנפורד אמר את דבריו אחרי שנפגש עם שר ההגנה בפועל מרק אספר ועם מזכיר המדינה מייק פופמאו. קרוב לארבעה מיליון חביות נפט עוברות כל יום בבאב אל מנדב בדרכן לאירופה ולארה"ב.

אולי יעניין אותך גם

פוטין. ממזער את הגילויים של סבא"א. צילום: AP

פוטין נגד נתניהו: אין צורך בסקנדל סביב הגילויים של סבא"א

על פי דיווח ברוסיה, בקרמלין מנסים להמעיט מערך ההצהרה של הסוכנות לאנרגיה אטומית לגבי "מחסן השטיחים, אותו חשף נתניהו. "אין צורך לייצר שערורייה", אמר בכיר במשרד החוץ הרוסי