איראן מאיימת להגביר את רמת העשרת האורניום ל-20 אחוזים

צילום ארכיון: AP

איראן עלולה להפעיל מחדש צנטריפוגות שהיו מושבתות עד כה. ביום שני השבוע החלה איראן, לפי הודעתה, להעשיר אורניום עד לשיעור של 4.5 אחוזים, מעבר ל-3.67 אחוזי ההעשרה המותרים לה על פי הסכם הגרעין. הצעד הבא עלול להיות העשרה בשיעור של 20 אחוזים.

על פי דיווחים ברויטרס, AP ו-'וול סטריט ז'ורנל', בוושינגטון סבורים שצעדים אלו מקדמים את טהרן במסלול שיאפשר לה לייצר די חומר בקיע לייצור נשק גרעיני בתוך כשנה.

השותפות האירופאיות להסכם הגרעין עדיין לא הגיבו על צעדי איראן והצהרותיה השבוע, ואילו הנשיא טראמפ השמיע אזהרה והבטחה: "איראן, היזהרי! איראן עושה הרבה דברים רעים. לאיראן לעולם לא יהיה נשק גרעיני".

מה הצעדים הבאים הצפויים בטהרן? סוכנות רויטרס מדווחת שטהרן עלולה להגיע לשיעור העשרה של 20 אחוזים ויותר, "וזה יהיה צעד דרמטי במיוחד כי זה יחזור למצב שהיה לתכנית הגרעין האיראנית לפני חתימת ההסכם. אז היתה לה כמות גדולה יותר של אורניום, ואילו כיום יש לה פחות ולכן לא תוכל לחזור לאותה כמות תוך זמן קצר".

אולי יעניין אותך גם

תמר אריאל ז"ל. הוכרה כחלל צה"ל 

סרן תמר אריאל ז"ל הוכרה כחלל צה"ל

אריאל ז"ל, שהייתה נווטת הקרב הראשונה בצה"ל, נהרגה ב-2014 במהלך מפולת שלגים בנפאל. כעת, הכיר במשפחתה משרד הביטחון כמשפחה שכולה. "תמר ז"ל נספתה במהלך ניסיון להציל חיי אחרים", הסבירו באגף משפחות והנצחה