משרד המשפטים האמריקאי מחייב את האריס למכור את יחידת ראיית הלילה

האריס וL3 הן יצרניות שופופרות הגברת אור כוכבים היחידות לצבא האמריקאי. בשל כך, האריס חייבת למכור את היחידה שלה לאלביט כדי להתמזג עם L3. המהלך הופך את הצבא האמריקאי לתלוי באלביט וL3 

האריס מחוייבת למכור את יחידת ראיית הלילה שלה על מנת להתמזג עם חברת L3 כך קובע משרד המשפטים האמריקאי. מדובר בבשורה לאלביט שרוכשת מהאריס את היחידה. "משרד המשפטים הודיע כי הוא דורש מהאריס וL3 טכנולוגיות להפריד מהאריס את ראיית לילה כדי להמשיך עם המיזוג", כך לפי פרסום רשמי.

"עוד הוסיפה המחלקה כי ללא הרכישה, ההצעה המוצעת תמחק את התחרות בין שני הספקים היחידים של שפופרות image intensifier tubes לצבא האמריקאי, אשר מהוות מרכיב עיקרי בהתקני ראיית לילה כגון משקפי מגן וכוונות נשק שנרכשו על ידי המחלקה ההגנה (DoD) עבור צבא ארצות הברית."

על פי התלונה, השילוב של האריס וL3 ישאיר את משרד ההגנה ללא חלופה תחרותית עבור מוצרים אלו והתוצאה הסופית תהיה מחירים גבוהים יותר, תנאי חוזה פחות נוחים, וכן השקעה מופחתת במחקר ופיתוח.

משמעות הפרסום של משרד המשפטים היא שאלביט הופכת להיות אחד משני ספקים יחידים של שפופורות הגברת אור כוכבים לצבא האמריקאי. אלביט הסכימה לרכוש את היחידה של האריס ב350 מליוני דולרים באפריל האחרון.

אולי יעניין אותך גם