מבוקשים בארה"ב: רובוטים חדשניים לתווך התת קרקעי שיידעו לנווט ולתקשר מעמקי מנהרות

צילום: AP

המשרד לביטחון המולדת (HLS) בארה"ב מבקש להצטייד ברובוטים חדשניים לתווך התת-קרקעי: רובוטים שיידעו לנווט בתוך מנהרות ולקיים תקשורת עם תחנת מעקב או מפקדה צבאית.

DEFENSE ONE מוסר כי מנהל המדע והטכנולוגיה של המשרד לביטחון המולדת פרסם "בקשה למידע" (RFI) עבור מפקדת משמר הגבולות והמכס של ארה"ב בנושא רובוטים תת קרקעיים. מבוקשים רובוטים המסוגלים לנוע ולנווט בעמקי מנהרה, לשדר מידע ונתונים, כולל צילומים וחומר וידיאו, וכן למפות את המנהרה.

ב"בקשה למידע" נאמר כי הרובוטים דרושים בעיקר לגבולה הדרומי של ארה"ב עם מקסיקו, שם יש אזורים נרחבים שאין בהם קליטת GPS. לפיכך  הדרישה היא לכלי תת קרקעי אוטונומי ובלתי מאוייש שיוכל לנווט, לקיים קשר עם רובוטים אחרים הפועלים כקבוצה, בעל יכולת ניוד בשטחים תת קרקעיים קשים, יכולת לשדר הערכת מצד של פני השטח ויכולת עבירות במנהרה, יכולת זיהוי חפצים וערוץ תקשורת ווידיאו דו-כיווני.

מנהל המדע והטכנולוגיה הודיע שיתקבלו רק הצעות לפתרונות שכבר עברו את שלב הפיתוח וניתן להציגם ולהפעילם בשדה.

 

אולי יעניין אותך גם

bigstockphoto

סקר משרד התקשורת: מרבית צרכני האינטרנט נסמכים על חיבור נייח

משרד התקשורת בוחן את השפעות משבר הקורונה על צרכני האינטרנט בישראל באמצעות סקר. התוצאות מראות כי בקרב רוב הציבור האינטרנט הנייח משמש לצרכים "תפעוליים" בעוד האינטרנט הסלולרי משמש באופן יותר מובהק לבידור וצריכת פנאי