מבוקשים בארה"ב: רובוטים חדשניים לתווך התת קרקעי שיידעו לנווט ולתקשר מעמקי מנהרות

צילום: AP

המשרד לביטחון המולדת (HLS) בארה"ב מבקש להצטייד ברובוטים חדשניים לתווך התת-קרקעי: רובוטים שיידעו לנווט בתוך מנהרות ולקיים תקשורת עם תחנת מעקב או מפקדה צבאית.

DEFENSE ONE מוסר כי מנהל המדע והטכנולוגיה של המשרד לביטחון המולדת פרסם "בקשה למידע" (RFI) עבור מפקדת משמר הגבולות והמכס של ארה"ב בנושא רובוטים תת קרקעיים. מבוקשים רובוטים המסוגלים לנוע ולנווט בעמקי מנהרה, לשדר מידע ונתונים, כולל צילומים וחומר וידיאו, וכן למפות את המנהרה.

ב"בקשה למידע" נאמר כי הרובוטים דרושים בעיקר לגבולה הדרומי של ארה"ב עם מקסיקו, שם יש אזורים נרחבים שאין בהם קליטת GPS. לפיכך  הדרישה היא לכלי תת קרקעי אוטונומי ובלתי מאוייש שיוכל לנווט, לקיים קשר עם רובוטים אחרים הפועלים כקבוצה, בעל יכולת ניוד בשטחים תת קרקעיים קשים, יכולת לשדר הערכת מצד של פני השטח ויכולת עבירות במנהרה, יכולת זיהוי חפצים וערוץ תקשורת ווידיאו דו-כיווני.

מנהל המדע והטכנולוגיה הודיע שיתקבלו רק הצעות לפתרונות שכבר עברו את שלב הפיתוח וניתן להציגם ולהפעילם בשדה.

 

אולי יעניין אותך גם

יאסר עראפת ב-1969. צילום (ארכיון): AP

"ספטמבר השחור": אבן דרך במאבק בטרור

ספטמבר 1970 - המלך חוסיין הוכיח נחישות לחסל את תשתית ארגוני הטרור בארצו. סוריה  נזעקה לעזור לאש"ף, ללא הצלחה. ארצות הברית וישראל נחלצות לסייע לירדן. כך עברה זירת הטרור נגד ישראל מירדן ללבנון. תזכורת היסטורית בטור השבועי של אפרים לפיד