גורם אמריקאי מאשר: איראן הפילה מל"ט מסוג GLOBAL HAWK

מל"ט מסוג GLOBAL HAWK (צילום: AP)

סוכנות הידיעות האיראנית הרשמית IRNA הודיעה כי כוחות איראניים יירטו מל"ט אמריקאי מעל שמי המדינה. על פי הדיווח באיראן מדובר במל"ט מסוגל GLOBAL HAWK RQ-4, וכי הכלי יורט כאשר היה במרחב האווירי של איראן מעל אזור דרום המדינה. על פי הדיווחים בארה"ב, גורם אמריקני רשמי אישר כי המל"ט, שהיה שייך לצי האמריקני, הופל על ידי טיל קרקע-אוויר. עם זאת, הגורם טוען כי התקרית אירעה כאשר המל"ט היה במרחב האווירי הבינלאומי מעל מיצרי הורמוז.

התקרית האחרונה מגיעה על רקע המתיחות העצומה במפרץ הפרסי בחודש האחרון. רק בשבוע שעבר הותקפו שתי מיכליות נפט על ידי מוקשים ימיים וטורפדו. ארה"ב וסעודיה האשימו את איראן כמי שאחראית למתקפה. איראן הכחישה, אולם סרטון וידאו שפרסמו האמריקאים מראה אנשים של משמרות המהפכה האיראניות מפרקים מוקש ימי מאחת המיכליות שלא התפוצץ.

איראן בינתיים הודיעה עוד כי "טהרן תגיב בחריפות לכל הפרה במרחב האווירי שלה". סוכנות הידיעות רויטרס מצטטת בכיר איראני שהוסיף כי "איראן הגיבה בתקיפות ותמשיך לעשות זאת מול כל מי שיפר את המרחב האווירי שלנו".

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

הכנות המשטרה לאירועים. צילום: משטרת ישראל

שמירה על מנהיגי העולם: כך עובד מבצע "פני העתיד"

גורם משטרתי בכיר סיפר על המבצע לישראל דיפנס: "חתכנו את ירושלים לשלושה פוליגונים, בתוכם לא נאפשר כניסה של רחפנים. צירי התנועה הרלוונטיים יהיו סטריליים לחלוטין ביום האירוע". כך נראה אחד המבצעים המשטרתיים המורכבים ביותר בשנים האחרונות