ישראלים גנבו ביטקוין מאנשים בעולם באמצעות מתקפת פישינג

bigstockphoto

במסגרת מאמצי משטרת ישראל להגנה על חשבונות בנק של אזרחים נורמטיביים מפני פגיעות באמצעות הרשת, נעצרו אתמול שני חשודים בחשד שביצעו הונאת 'פישינג' בהיקף בינלאומי כלפי חשבונות בנק וירטואלים בהם מוחזקים מטבעות "ביטקוויין". יחידה הסייבר של להב 433 עצרה אתמול שני חשודים לחקירה באזהרה בחשד לביצוע עבירות של הונאה בנסיבות מחמירות, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות וכן עבירות נוספות.
 
החקירה מתנהלת ביחידת הסייבר בלהב 433 ובליווי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה. ראשיתה של הפרשיה, במידע שהתקבל במשטרת ישראל, ממנו עולה חשד כי החשודים, כל אחד על פי חלקו, שולחים הודעות בפורומים העוסקים בארנקים דיגיטליים, המכילות קישורית לאתר הנחזה להיות אתר המאפשר הורדת תוכנה לניהול הארנקים, תוך הנחיה לציין שם משתמש וסיסמה.
 
הפרטים הועברו ישירות לידי החשודים שעל פי החשד ניצלו זאת לצורך ביצעו עבירות פליליות בהן גניבת מאות מטבעות וירטואליים מארנקים דיגיטליים ברחבי העולם. עם מעצרם של החשודים, ערכו חוקרי יחידת הסייבר חיפוש לשם תפיסת אמצעי אחסון דיגיטאליים  ומיצוי הראיות הנדרשות לגיבוש החשד.
 
החשודים יובאו בשעה 10:00 לערך לדיון בעניינם בבית משפט השלום בראשון לציון והמשטרה תבקש להאריך את מעצרם בהתאם לצורכי החקירה.

אולי יעניין אותך גם

נשיא סין שי ג'יפינג. צילום (ארכיון): AP

החשש: חדירה סינית לישראל דרך רשויות מקומיות

ישראל, כנראה בלחץ אמריקני, מקדמת פיקוח על השקעה זרה. זאת, מחשש של ארה"ב מהגברת ההשפעה של סין בארץ. לצד המנגנון הממשלתי, נראה שעלולה להיות בעיה עם רשויות מקומיות בארץ, שמקיימות שת"פ עם הסינים